Gala FEN 25 w czerwcu w Ostródzie. Znamy dwie pierwsze walki

Foto: Eventim
Foto: Eventim

Już dziś w Warszawie odbędzie się gala FEN 24, tymczasem poznaliśmy pierwsze informacje odnośnie kolejnej – FEN 25. Odbędzie się ona 15 czerwca w Ostródzie.

Doniesienia pochodzą z platformy sprzedaży biletów Eventim, gdzie można pozyskać wejściówki na tę galę.

Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze w Ostródzie,  który usytuowany jest nad wschodnim brzegiem jeziora Drwęckiego. Oznacza to, że będziemy mieć do czynienia z galą na świeżym powietrzu.

W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Maciej Jewtuszko (12-4) i Vaso Bakocevic (37-18-1). Będzie to rewanż za pojedynek z 2014 roku.

Jewtuszko to były mistrz wagi lekkiej Federacji KSW. W FEN-ie miał zadebiutować w pojedynku z Normanem Parkem (25-6-1, 1 N/C). Zawodnik z Irlandii Północnej ostatecznie związał się jednak ponownie z organizacją Lewandowskiego i Kawulskiego. „Irokez” swoją ostatnią walkę stoczył w październiku 2017 roku, kiedy na KSW 40 w Dublinie uległ po jednogłośnej decyzji sędziowskiej Davidowi Zawadzie (16-5).

Bakocevic także ma za sobą występy w KSW. Na gali KSW 28 został on znokautowany przez Jewtuszkę w trzeciej rundzie pojedynku. Znany z impulsywnego charakteru zawodnik ostatnio może pochwalić się serią trzech zwycięstw. „Psychopata” stoczył swoją ostatnią walkę… wczoraj. Doświadczony zawodnik pokonał przed czasem Hermesa Francę (27-20).

Poza walką wieczoru ogłoszono także pojedynek pań. W Ostródzie zmierzą się ze sobą Katarzyna Lubońska (6-2) i Izabela Badurek (7-5). Pierwsza z nich występował wcześniej w KSW, druga zaś zaliczyła epizod w UFC.