MMA PLNajnowszeProfessional Fighters LeagueFrancis Ngannou zawalczy z Deontayem Wilderem? Szef PFL nie wyklucza… mieszanych formuł walki!

Francis Ngannou zawalczy z Deontayem Wilderem? Szef PFL nie wyklucza… mieszanych formuł walki!

W ostatnich godzinach światem mieszanych sztuk walki wstrząsnęła informacja o połączeniu się organizacji PFL i Bellatora, która teraz ma stanowić jeszcze większe zagrożenie dla UFC. W przestrzeni publicznej pojawiają się też sugestie, że w klatce PFL Francis Ngannou zmierzy się z Deontayem Wilderem.

Francis Ngannou zawalczy z Deontayem Wilderem

Kameruńczyk jest związany kontraktem z tą amerykańską organizacją mieszanych sztuk walki. Jej szef Donn Davis nie ukrywa, że chciałby teraz doprowadzić do walki Ngannou z wybitnym pięściarzem Deontayem Wilderem. Na dodatek widziałby tę walkę zasadach mieszanych formuł walki.

Francis Ngannou zawalczy z Deontayem Wilderem?

Davis gościł ostatnio w programie The MMA Hour, gdzie odniósł się do pomysłu walki Ngannou z Wilderem:

“Uważam, że Francis Ngannou zawalczy w PFL w 2024 roku. Ale nie wiem jeszcze czy to będzie pierwszy czy ostatni kwartał. Ciągle uważam, że może zawalczyć z Deontayem Wilderem. I mogą to być mieszane formuły walki.”

Szef PFL lojalnie podchodzi także do kariery Francisa Ngannou, który po fenomenalnej walce bokserskiej, którą stoczył przeciwko Tysonowi Fury’emu zamierza kontynuować swoją karierę także w pięściarstwie:

“Słuchamy Francisa, to on ustala tutaj swoje możliwości. Ma świetną opcję w boksie, ale może też walczyć u nas w każdej chwili.”

Francis Ngannou to były mistrz wagi ciężkiej UFC, który rozstał się z największą organizacją MMA na świecie z powodów kontraktowych. Po odejściu z UFC, związał się on kontraktem z PFL, ale miał możliwość na występy w innych formułach walki.

I taką stoczył ostatnio. W walce bokserskiej skrzyżował rękawice z aktualnym mistrzem WBC Tysonem Furym. Co prawda Ngannou przegrał to starcie decyzją sędziów, ale w całym starciu pokazał się ze świetnej strony, a zarządzający federacją WBC umieścili go nawet w TOP10 wagi ciężkiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis