MMA PLArchiwumProfessional Fighters LeaguePFL Europe 3: Jakub Kaszuba wygrywa w Paryżu. Zawalczy o wielkie pieniądze i miejsce w głównym cyklu PFL! [WIDEO]

PFL Europe 3: Jakub Kaszuba wygrywa w Paryżu. Zawalczy o wielkie pieniądze i miejsce w głównym cyklu PFL! [WIDEO]

Jakub Kaszuba (10-0) na gali PFL Europe 3 w Paryżu pokonał Dylana Tuke’a (6-4) i awansował do finału sezonu PFL Europe w kategorii lekkiej.

PFL Europe 3 Jakub Kaszuba

Od początku pojedynku Kaszuba przeważał. Atakował kopnięciami i napierał z ciosami. Tuke często skracał dystans i pracował nad przeniesieniem walki do parteru. W końcówce rundy Irlandczyk zdołał obalić i groził poddaniem.

Tuke miał problemy w stójce, więc próbował sprowadzać walkę do parteru. Polak bardzo dobrze jednak bronił te próby. W klinczu pracował podbródkowymi i kolanami. Walka w końcu trafiła na matę, ale to Kaszuba znalazł się na górze i mógł zasypać rywala gradem ciosów.

Niepokonany polski trafiał kolejnymi ciosami. Tuke ratował się klinczem i próbami sprowadzeń co przypłacił choćby przyjętym bardzo mocnym kolanem, które wyraźnie odczuł. Trenujący na Florydzie Kaszuba po raz kolejny zaakcentował końcówkę dobrą akcją w parterze.

Sędziowie byli jednogłośni. Dwóch z nich punktowało walkę 29-28 dla Polaka, trzeci przyznał mu zaś komplet rund (30-27). Tym sposobem Kaszuba awansował do finału sezonu kategorii lekkiej.

W wywiadzie po walce Kaszuba wspomniał m.in. o rodzinnym Olsztynie i zrelacjonował przebieg pojedynku.

Rywalem Polaka w finale będzie kolejny Irlandczyk – John Mitchell (8-1). Podczas gali w Paryżu pokonał on reprezentanta gospodarzy Geysima Derouiche (6-4) również na pełnym dystansie. Po zwycięskim pojedynku Polaka obaj zawodnicy spotkali się twarzą w twarz w klatce.

Irlandczyk ma pewną przewagę, gdyż pojedynek finałowy stoczy u siebie. Decydująca gala PFL Europe 4 odbędzie się bowiem 8 grudnia w Dublinie. Przypomnijmy, że zwycięzca sezonu w każdej kategorii wagowej walczy o 100 tysięcy dolarów i szansę na dołączeniu do głównego rosteru PFL w 2024 roku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis