MMA PLFENFight Exclusive Night podało cenę PPV na galę FEN 28: Rutkowski vs. Zieliński 2

Fight Exclusive Night podało cenę PPV na galę FEN 28: Rutkowski vs. Zieliński 2

Gala FEN 28 pierwotnie miała odbyć się 28 marca w Lublinie, ale w związku z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce, została ona odwołana. Impreza ta odbędzie się w innym terminie, na innych zasadach i będzie dostępna transmitowana w systemie PPV. Szef organizacji, Paweł Jóźwiak podał właśnie cenę, jaką będzie trzeba zapłacić, by obejrzeć najbliższą galę FEN.

Paweł Jóźwiak udzielił wywiadu portalowi prostozoboku.pl, w którym poruszył kwestię odwołania gali FEN 28 i przesunięcia jej na inny termin oraz odniósł się do wielu innych kwestii związanych z działalnością Fight Exclusive Night.

W tekście pada też kwota za dostęp do najbliższej gali – wg planów PPV na FEN 28 wyniesie 40 zł:

“Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mierzymy się z zagrożeniem, które wymusza na wszystkich wzmożoną ostrożność. My, jako organizator, nie możemy sprawić, aby zdrowie zawodników, trenerów czy osób pracujących wokół gali zostało wystawione na próbę. Bardzo mi jednak szkoda, bo nabraliśmy wiatru w żagle. Od początku 2019 roku idziemy zgodnie z planem, który kiedyś byłby dla nas wymarzonym scenariuszem na kolejne wydarzenia. Zakończyliśmy poprzedni rok bardzo mocną galą we Wrocławiu, otworzyliśmy nowy kolejnym eventem, który mocno zapisał się w świadomości kibiców. Wielka szkoda, że teraz musimy galę przełożyć, ale powtórzę: mówimy o przełożeniu, nie odwołaniu. Jeżeli sytuacja w Polsce się uspokoi i nasze państwo wyda zgodę na organizację imprez bez udziału publiczności, to będziemy chcieli zorganizować FEN 28. W studiu telewizyjnym, bez fanów.

PPV to jedyna decyzja, która może pomóc nam ograniczyć koszty. Zminimalizować straty. To nie jest skok na kasę, bo my do tego w ten sposób nie podchodzimy. Twardo stąpamy po ziemi i wiemy, ile osób bezpłatnie ogląda nasze gale. Szacujemy, ile z tego wykupi subskrypcję w cenie 40 złotych. Wiemy, ile z tego możemy wyjść na czysto, bo to wszystko nie były dyskusje, które załatwialiśmy sms-owo. Spotkaliśmy się i wyliczyliśmy. Posłużyliśmy się analityką i radą mądrzejszych od nas ludzi. Dopiero zestawiając wszystkie plusy i minusy podjęliśmy tę decyzję. Widzieliśmy zaangażowanie i entuzjastyczne podejście do sprawy naszego partnera, telewizji Polsat, co na pewno pomogło nam wykonać ten krok.”

Planowana rozpiska gali FEN 28:

65,8, kg: Daniel Rutkowski (10-2, 1 N/C) vs. Adrian Zieliński (19-9) – walka o pasy Babilon MMA i FEN w wadze piórkowej
120,2 kg: Szymon Bajor (20-8) vs. Ednaldo Oliveira (21-6-1, 1 N/C) – walka o pas wagi ciężkiej
93,0 kg: Rafał Kijańczuk (8-2) vs.Marcin Wójcik (12-7)
120,2 kg: Marcin Sianos (4-4) vs. Adam Pałasz (3-0)
77,1,kg: Szymon Dusza (8-4) vs. Vitali Tverdokhlebov (7-4)
83,9 kg: Marcin Naruszczka (19-9-2) vs. Piotr Wawrzyniak (7-5)
79,0 kg: Dominik Zadora vs. TBA – walka w formule K-1
56,7 kg: Izabela Badurek (7-6) Izabela Walczak (0-0)
70,3 kg: Łukasz Charzewski (8-1) vs. Arbi Nashkhoev (3-0)