MMA PLKhabib NurmagomedovFedor o Nurmagomedowie: Jest dobry, ale…

Fedor o Nurmagomedowie: Jest dobry, ale…

Foto: zagranie.com

Z racji bycia na świeczniku Khabib Nurmagomedow (28-0) regularnie jest oceniany przez innych zawodników, ekspertów lub fanów. Ostatnio o ocenę zawodnika pokusiła się legenda MMA – Fedor Emelianenko (39-6, 1NC).

Postaci Nurmagomedowa nie trzeba przedstawiać nawet mniej zaawansowanym fanom MMA. Niebawem “Dagestański Orzeł” będzie miał okazję do udowodnienia swojej wartości. W kwietniu stanie on bowiem do kolejnej obrony swojego mistrzowskiego tytułu. Przeciwnikiem Dagestańczyka jest Tony Ferguson (25-3). Zdaniem wielu Amerykanin ma umiejętności, by zadać Rosjaninowi pierwszą porażkę w karierze.

Z drugiej strony Khabiba uważa się jednak za jednego z najlepszych zawodników dyscypliny. Podobną opinię potwierdza Emelianenko, który ciepło wypowiedział się o swoim rodaku.

Khabib znalazł swój styl, wygrywa dzięki swojej sile. To dobrze, bo w UFC jest mistrzem, wykorzystując mocne strony. W tych elementach stoi on ponad swoimi rywalami.

Legendarny fighter wagi ciężkiej zaznaczył jednak, iż 31-latek nie jest idealny. Zdaniem Fedora Nurmagomedow ma jeszcze rezerwy w technikach stójkowych.

Jednakże Khabib oczywiście musi poprawić luki w swojej technice. Na przykład w technikach wyprowadzania ciosów i kopnięć. On robi to dobrze i ma teraz czas, by to poprawić, dzięki czemu będzie jeszcze lepszy.

O tym, czy “Dagestański Orzeł” usprawnił sposób zadawania ciosów, przekonamy się 18 kwietnia na UFC 249. Oprócz wspomnianej walki o pas mistrza wagi lekkiej na gali zaprezentują się m.in. Ronaldo Souza (26-8, 1NC) i Uriah Hall (15-9). Ponadto rewanżową walkę stoczą Jessica Andrade (20-7) i Rose Namajunas (8-4).