MMA PLBellatorFedor Emelianenko vs. Quinton “Rampage” Jackson walką wieczoru wspólnej gali Bellatora i RIZIN

Fedor Emelianenko vs. Quinton “Rampage” Jackson walką wieczoru wspólnej gali Bellatora i RIZIN

Foto: Bellator MMA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że walką wieczoru wspólnej gali Bellatora i RIZIN FF będzie starcie w wadze ciężkiej – Fedor Emelianenko (38-6, 1 N/C) vs. Quinton “Rampage” Jackson (38-13).

Gala odbędzie się 29 grudnia w Saitama Super Arena w Japonii.

Doszło również do spotkania twarzą w twarz między zawodnikami.

Poza tym ogłoszono również, iż na karcie walk zobaczymy trzy pojedynki między zawodnikami amerykańskiej i japońskiej organizacji.

Emelianenko jest uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii światowego MMA. To m.in. mistrz wagi ciężkiej legendarnej organizacji PRIDE. Z tego powodu Rosjanin w przeszłości wielokrotnie walczył już w Japonii. Po raz ostatni w 2015 roku, kiedy wygrał na gali RIZIN. Ostatnio uczestniczył w Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora. Po zwycięstwach nad Frankiem Mirem i Chaellem Sonnenem w finale musiał jednak uznać wyższość Ryana Badera.

Jackson w przeszłości był mistrzem kategorii półciężkiej UFC. Po wygranej nad Danem Hendersonem zunifikował ten tytuł z mistrzostwem wagi średniej organizacji PRIDE (odmienne limity wagowe PRIDE i UFC – przyp. red.). “Rampage” również brał udział w Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora, gdzie jednak odpadł w ćwierćfinale. W swoim ostatnim pojedynku Amerykanin pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Brazylijczyka Wanderleia Silvę.