MMA PLNajnowszeFAME MMAFAME z ważnym przesłaniem. Federacja zapewni wsparcie psychologiczne każdemu zawodnikowi

FAME z ważnym przesłaniem. Federacja zapewni wsparcie psychologiczne każdemu zawodnikowi

Największa w Europie federacja freak fightowa ogłosiła bardzo ważną decyzję. Od najbliższej gali, zawodnicy i zawodniczki federacji będą mogli skorzystać z konsultacji z psychologiem. To pierwsza tego typu inicjatywa nie tylko w branży freak fight, ale sportów walki w ogóle.

FAME z ważnym przesłaniem
Foto: FAME

FAME z ważnym przesłaniem

Federacja przy okazji ogłoszenia swojej decyzji udostępniła w mediach społecznościowych poruszające statystyki, które doskonale obrazują skalę problemów dotyczących zdrowia psychicznego. Jak wynika z udostępnionych danych, prawie 2 mln osób w Polsce doświadczyło depresji, średnio 15 osób dziennie popełnia samobójstwo.

Każdy zawodnik i zawodniczka występujący na najbliższej gali będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z wybranym przez siebie specjalistą. Wykorzystane rozwiązanie gwarantuje pełną anonimowość. Pragnę podkreślić, że nie mówimy tutaj o psychologach sportowych, federacja zapewnia konsultacje dotyczące dowolnego zagadnienia, które sprawia dyskomfort. – komentuje Michał Jurczyga, rzecznik prasowy FAME.

Rozwiązanie godne naśladowania

Decyzja federacji budzi uznanie w gronie zawodników. Były mistrz federacji KSW wyraża nadzieję, że za przykładem FAME pójdą federacje sportowe.

Wielki szacunek dla władz federacji za taki ruch. Niestety w Polsce korzystanie z pomocy psychologa ciągle bywa tematem tabu. Zupełnie niepotrzebnie, moim zdaniem to normalny element dbania o własne zdrowie. Walczyłem w wielu sportowych federacjach i żadna nie zapewniała swoim zawodnikom takiej możliwości. Mam nadzieję, że pozostali pójdą za przykładem FAME – mówi Marcin Wrzosek.

Przedstawiciele federacji podkreślają, że zawodnicy będą mogli korzystać z pomocy psychologów nie tylko bezpośrednio przed galą.

To nie jest działanie nastawione na lepszy performance w trakcie gali. Zawodnicy będą mogli skorzystać z pomocy psychologicznej w dogodnym dla siebie momencie również po zakończeniu gali. Chcemy w ten sposób zwiększać świadomość społeczną dotyczącą profilaktyki zdrowia psychicznego. – dodaje Jurczyga.

[Informacja prasowa]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis