MMA PLUFCFabricio Werdum vs. Alexey Oleinik na UFC 250 w Sao Paulo

Fabricio Werdum vs. Alexey Oleinik na UFC 250 w Sao Paulo

Foto: Combate

Podczas gali UFC 250, która 9 maja odbędzie się w Sao Paulo, zmierzą się zawodnicy występujący w kategorii ciężkiej – Fabricio Werdum (23-8-1) i Alexey Oleinik (58-13-1).

Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, lecz informuje brazylijski portal Combate, zawodnicy zgodzili się na pojedynek.

Fabricio Werdum to jedna z legend światowej wagi ciężkiej. Brazylijczyk zasłynął m.in. zadaniem pierwszej od 10 lat porażki słynnemu Fedorowi Emelianence.  W 2015 roku po zwycięstwie nad Cainem Velasquezem zawodnik ten zdobył zaś pas wagi ciężkiej UFC. Ostatnie zwycięstwo Werduma miało miejsce w listopadzie 2017 roku, kiedy to pokonał on w Sydney Marcina Tyburę. Kilka miesięcy później przyszła zaś porażka przez nokaut w starciu z Alexandrem Volkovem. Kariera Brazylijczyka została wstrzymana na dwa lata, po tym jak znaleziono w jego organizmie niedozwoloną substancję. Zawieszenie za doping upływa w kwietniu bieżącego roku.

Żaden z  aktualnie walczących dla UFC zawodników nie stoczył tylu zawodowych pojedynków co Oleinik. Turniejowy mistrz KSW z 2007 roku dla UFC walczy od 2014. Rosjanin wygrał jak dotąd 7 z 11 walk dla UFC. Jego firmową techniką jest Ezekiel. W ten sposób wielokrotnie poddawał swoich rywali i zrobił to również jako pierwszy i na razie jedyny w organizacji UFC. Po dwóch porażkach Oleinik wrócił na zwycięską ścieżkę w styczniu tego roku. Na UFC 246 w Las Vegas “Boa Constrictor” poddał Maurice’a Greene’a.

Starcie Brazylijczyka z Rosjaninem będzie pojedynkiem rówieśników. Obaj zawodnicy skończą bowiem w tym roku 43 lata.