MMA PLNajnowszeUFCErin Blanchfield poważną kandydatką do walki o pas wagi muszej UFC. Typuje wygraną walki Szewczenko vs Grasso

Erin Blanchfield poważną kandydatką do walki o pas wagi muszej UFC. Typuje wygraną walki Szewczenko vs Grasso

Erin Blanchfield z marszu stała się poważną kandydatką do walki o pas wagi muszej UFC dywizji kobiet. Amerykanka właśnie wygrała swoją pierwszą w karierze walkę wieczoru gali UFC i to od razu z byłą mistrzynią!

Erin Blanchfield poważną kandydatką do walki o pas

W miniony weekend Blanchfield pokonała Jessicę Andrade w walce wieczoru gali UFC Fight NIght 219. Brazylijka to była mistrzyni wagi słomkowej, która teraz swoje walki toczy w dywizji muszej.

Starcie Blanchfield vs Andrade zakończyło się przez poddanie w drugiej rundzie.

Erin Blanchfield poważną kandydatką do walki o pas wagi muszej UFC

Po tym efektownym zwycięstwie, Amerykanka wyzwała do walki zwyciężczynię nadchodzącej walki o pas wagi muszej, którą będzie starcie Valentina Szewczenko vs Alexa Grasso na marcowej gali UFC 285.

Podczas spotkania z mediami, Blachfield odniosła się do tego wyzwania, którze rzuciła w stronę mistrzyni i pretendentki w najbliższej walce o mistrzowski pas dywizji muszej:

“Zawsze staram się pomyśleć co powiem po wygranej. Wiedziałam, że pokonując kogoś takiego jak Andrade, a zwłaszcza jeśli zdołam ją skończyć przed czasem, to mogę dostać walkę o pas. Jestem zdecydowanie na tak co do takiego starcia. Walka o tytuł jest za dwa tygodnie, więc to może się idealnie ułożyć. Ale jeśli UFC zdecyduje, że muszę nabyć więcej doświadczenia to nie ma problemu, mogę walczyć dalej.”

Jednocześnie Blanchfield wytypowała walkę Szewczenko vs Grasso:

“Zdecydowanie wolałabym walczyć z Szewczenkową. Uważam, ze pokona ona Grasso. Grasso jest twardą babką, ale chcę być tą zawodniczką, która tytuł mistrzowski odbierze Szewczenkowej.”

Zobacz także:

Były mistrz KSW wygrywa w Mińsku! Powtórzyła się sytuacja z walki Wrzosek-Szeliga [WIDEO] Widzieliście?

Fernando Rodrigues Jr. (13-7) ma za sobą kolejny pojedynek w formule K-1. Były mistrz KSW wystąpił na piątkowej gali w Mińsku. 35-latek przełamał ostatnio gorszą serię, ale nie tak wyobrażał sobie zwycięstwo. 

Brave CF 69: Zawodnik KSW znokautowany w Serbii! Stosić miał świetny początek, ale… [WIDEO] Co teraz?

Darko Stosić (17-6) nie tak wyobrażał sobie co-main event gali Brave CF 69 przed własną publicznością. Zawodnik KSW już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Shamila Gazieva (10-0).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis