MMA PLEFCDricus Du Plessis odmówił walki z najlepszym pretendentem

Dricus Du Plessis odmówił walki z najlepszym pretendentem

Dricus Du Plessis (12-1)  nie przyjął pojedynku z pierwszym pretendentem kategorii średniej południowoafrykańskiej organizacji EFC.

Jak poinformowała organizacja w specjalnym komunikacie “Stillknocks” odrzucił walkę z Brendanem Lesarem (2-0).

Lesar jest niepokonanym zawodnikiem zarówno w pojedynkach amatorskich jak i zawodowych. Walkę o pas zapewnił sobie zwyciężając w programie The Fighter 1, gdzie pokonał czterech niepokonanych zawodników z  różnych stron świata.

Du Plessis obecnie jest posiadaczem trzech pasów mistrzowskich. W organizacji EFC jest mistrzem w kategorii półśredniej i średniej. Od kwietnia tego roku jest również mistrzem kategorii półśredniej KSW po tym gdy znokautował w drugiej rundzie pojedynku na KSW 43 we Wrocławiu dotychczasowego mistrza Roberto Soldicia (13-3).

W tej sytuacji oprócz obowiązków w południowoafrykańskiej organizacji Du Plessis musi również bronić pasa w KSW, gdzie coraz większe aspiracje do walki mistrzowskiej zgłasza choćby David Zawada (16-3).

Organizacja EFC zapowiedziała, że później poda więcej informację w sprawie odmowy walki mistrza z najlepszym pretendentem. Również menadżer zawodnika Piotr Jankowski zapowiedział, że dziś odniesie się do tej kwestii.