MMA PLNajnowszeKSWDoświadczenie po stronie Eskieva? Robert Ruchała przed KSW 80 wyjaśnia, że nie do końca [WIDEO]

Doświadczenie po stronie Eskieva? Robert Ruchała przed KSW 80 wyjaśnia, że nie do końca [WIDEO]

Robert Ruchała ma za sobą 8 zawodowych walk. Lom-Ali Eskiev ma ich aż 26. Obaj zmierzą się w walce wieczoru dzisiejszej gali KSW 80 w Lubinie, a stawką starcia będzie tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej. Polak w rozmowie z portalem MMA.PL tuż przed KSW 80 wyjaśnia dlaczego jego zdaniem doświadczenie wcale nie będzie atutem Eskieva.

Robert Ruchała przed KSW 80

Dużo mówi się o tym pojedynku w środowisku mieszanych sztuk walki. Polak stanie przed szansą na spełnienie marzeń, jakim byłoby zdobycie tytułu mistrzowskiego polskiego giganta. Czy mu się to uda?

Doświadczenie po stronie Eskieva? Robert Ruchała przed KSW 80 wyjaśnia, że nie do końca

Ruchała będzie musiał zmierzyć się z bardzo doświadczonym i bitnym rywalem, jakim jest Lom-Ali Eskiev. Wielu kibiców zwraca uwagę na różnicę w doświadczeniu obu zawodników, która na papierze wygląda na ogromną.

Zdaniem Ruchały jednak nie do końca tak jest, oto dlaczego:

“Umiejętnościowo i mentalnie poszedłem do góry i wiem, że na tę walkę jestem gotowy. Wiem, że Lom-Ali Eskiev ma 26 walk, ale nie robił walk amatorskich, a ja mam bardzo dużo startów amatorskich czy parterowych czy w MMA. On jest z tych czasów, kiedy zaczynałeś trenować MMA, to musiałeś iść od razu na zawodowstwo. Ja powolutku sobie w amatorce startowałem, potem chodziłem na walki semi-pro, a potem poszedłem na zawodowstwo. Ja też jestem z walkami obyty.”

Cała rozmowa portalu MMA.PL z Robertem Ruchałą przed KSW 80 do sprawdzenia poniżej:

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis