MMA PLArchiwumBoksDojdzie do walki Fury vs Usyk! Ale później niż się spodziewano!

Dojdzie do walki Fury vs Usyk! Ale później niż się spodziewano!

Wygląda na to, że po ostatnich perturbacjach związanych z ogłoszeniem najważniejszej walki w światowym boksie kategorii ciężkiej ostatnich lat, ostatecznie dojdzie do długo wyczekiwanej walki Tyson Fury vs Oleksandr Usyk. Dojdzie do niej jednak później niż się spodziewano.

Dojdzie do walki Fury vs Usyk

Pierwotnie starcie pięściarzy posiadających wszystkie istotne pasy wagi ciężkiej miało odbyć się w grudniu tego roku. Jednak po walce Fury’ego z Francisem Ngannou plany te trzeba było zrewidować.

Przyczyną takich decyzji jest stan Anglika, który spodziewał się łatwej przeprawy z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, ale ostatecznie w ringu najpierw padł po nokadaunie w trzeciej rundzie, a potem męczył się z Kameruńczykiem, by ostatecznie wygrać niejednogłośną decyzją sędziów.

Dojdzie do walki Fury vs Usyk! Ale później niż się spodziewano!

Teraz natomiast mamy nowe informacje na temat walki Fury’ego z Usykiem. Według wtorkowej raportu stacji ESPN, długo wyczekiwana walka o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej w boksie odbędzie się, ale nie w grudniu, a w lutym 2024 roku.

Sugeruje się, że miastem-gospodarzem tego starcia będzie Riyadh w Arabii Saudyjskiej.

Tyson Fury to posiadacz pasa mistrzowskiego federacji WBC. Anglik swoją ostatnią walkę w obronie tytułu stoczył w grudniu 2022 roku, kiedy to pokonał przez TKO w dziesiątej rundzie Dereka Chisorę. Fury przejął tytuł mistrzowski od Deantaya Wildera i bronił go trzykrotnie.

Oleksandr Usyk z kolei to posiadacz pasów federacji WBA, IBF, WBO i IBO. W swoich ostatnich walkach toczonych w pięściarskim ringu Ukrainiec pokonywał Daniela Duboisa i Anghony’ego Joshuę.

A Wy komu będziecie kibicować w walce Fury vs Usyk?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis