MMA PLNajnowszeMMADiego Braga zamordowany. Makabryczna historia zawodnika MMA

Diego Braga zamordowany. Makabryczna historia zawodnika MMA

Diego Braga, weteran MMA i ojciec utalentowanego Gabriela Bragi, został zamordowany.

Diego Braga zamordowany
Foto: PFL

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, kiedy Diego Braga zamieścił wpis w mediach społecznościowych, informując, że skradziono mu motocykl. Niestety, zawodnik postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, samemu wymierzając sprawiedliwość. W poszukiwaniu skradzionej rzeczy 44-latek wyruszył do jednej z brazylijskich faveli, co skończyło się dla niego tragicznie.

Według zeznań świadków, Braga został omyłkowo uznany za członka jednego z gangów, za co wydano na niego wyrok śmierci. Policja zareagowała błyskawicznie, zatrzymując podejrzanego – prawdopodobnie jednego z wielu – którym okazał się 18-latek. Młodzian zeznał funkcjonariuszom, jak dokonano aktu mordu na głównym trenerze Tropa Thai Team.

Braga przemierzając ulice Rio de Janeiro, został zaczepiony przez jednego z gangsterów, który dostrzegł w – wcześniej zabranym – telefonie zawodnika numery do członków konkurencyjnej organizacji przestępczej. Warto nadmienić, że Diego Braga dorastał w dzielnicy kontrolowanej przez wcześniej wspomniany gang, naturalnie, mógł znać kilkoro osób z półświatka.

ZOBACZ TAKŻE: Darko Stosić zostaje w KSW! Wiemy kiedy stoczy swoją następną walkę w Polsce!

Ciało zawodnika odnaleziono w poniedziałek 15 stycznia. Diego próbował uciec, ale został złapany, a następnie zamordowany. Świat MMA wiadomość o tragicznej śmierci Diego Bragi przyjął z ogromnym żalem i smutkiem. Spoczywaj w pokoju, legendo.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis