MMA PLUFCDemian Maia: Została mi ostatnia walka w UFC, zaszczytem byłoby zmierzyć się w niej z…

Demian Maia: Została mi ostatnia walka w UFC, zaszczytem byłoby zmierzyć się w niej z…

Jedna z żywych legend jiu jitsu, która przez lata była w czołówce światowego MMA – Demian Maia opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wskazał swoja propozycję na ostatnią walkę w kontrakcie z UFC.

Zdaniem Brazylijczyka, została mu tylko jedna walka w oktagonie największej organizacji MMA na świecie i chciałby zmierzyć się w niej z reprezentantem jiu jitsu.

Demian Maia: Została mi ostatnia walka w UFC, zaszczytem byłoby zmierzyć się w niej z…

A konkretnie z Natem Diazem. Obaj walczyli na tej samej gali w miniony weekend – na UFC 263. Tam Demian Maia przegrał decyzją sędziów z Belalem Muhammadem, a Nate Diaz musiał uznać wyższość Leona Edwardsa:

“Ostatniej nocy bardzo się starałem, ale niestety nie udało mi się osiągnąć lepszego wyniku. Choć byłem sfrustrowany, to próbowałem do samego końca, ale ta walka to już przeszłość. Nate Diaz, widziałem Twoje wypowiedzi na konferencji prasowej i uważam, że jesteś świetny. Jesteś fantastycznym wojownikiem, który reprezentuje także świat jiu jitsu. Jesteś prawdziwy w tym, a mi została jedna walka w kontrakcie i jeśli zrobią mi ją właśnie z Tobą, to byłbym bardzo zaszczycony.

To byłoby coś pięknego, mogąc walczyć z kimś, kto reprezentuje BJJ i kogo szanuję. Miałem długą karierę, walczyłem prawie z wszystkimi i zawsze dumnie reprezentowałem jiu jitsu. Jeśli mam walczyć ostatni raz, to nie z kimś, kogo nie szanuję. Tak więc, jeśli też tego chcesz i jeśli UFC tego chce, to walka z Tobą byłaby moim ostatnim tańcem.”

Zobacz także:

MMA VIP 2: Duże zmiany w karcie! Groźny ”Daro Lew” wchodzi do gry, jest też nowy rywal Miklasza!

Mamy spore zmiany przed drugą edycją MMA VIP, która odbędzie się osiemnastego czerwca w Częstochowie. Marcin Najman już na konferencji prasowej wspominał, że mają godne zastępstwo w sytuacji, gdy ”Król Syntolu” nie będzie w stanie zawalczyć na najbliższej edycji.

Zażenowany Krystian Pudzianowski po konfie przed MMA VIP 2: To jest dla mnie inny świat! [WIDEO]

Krystian Pudzianowski już w piątek stoczy swój trzeci zawodowy pojedynek. Zawodnik z Białej Rawskiej wystąpi na drugiej edycji MMA VIP, która odbędzie się w Częstochowie. Brat Mariusza Pudzianowskiego zmierzy się z Tomaszem Chicem.

Rychu Szczena o awanturze z Psychotropem: Jak się bić to za pieniądze w oktagonie! [WIDEO]

Ryszard Dąbrowski już w piątek zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. ”Szczena” wystąpi na drugiej edycji MMA VIP, która odbędzie się w Częstochowie. Uczestniku programu ”Chłopaki do wzięcia” zmierzy się z ”Psychotropem”.