MMA PLNajnowszeDavid ZawadaDavid Zawada zawalczy w PFL! Znamy datę i przeciwnika!

David Zawada zawalczy w PFL! Znamy datę i przeciwnika!

Organizacja Professional Fighters League postanowiła ogłosić kolejne zestawienia na kwietniową gale. W jedynym z turniejów w kategorii do 77 kg wystąpi David Zawada. Zmierzy się z Carlosem Lealem. Pojedynek odbędzie się 14 kwietnia w Las Vegas.

“Sagat” to były mistrz ISKA MMA National, Respect FC czy Shotto Kings w wadze półśredniej. Walczył w KSW oraz UFC.

W organizacji KSW zadebiutował pod koniec 2014 roku podczas KSW 29. W walce o tytuł mistrzowski kategorii półśredniej zmierzył się z Borysem Mańkowski. Jego bilans w KSW to 3-2. Wygrał z Robertem Radomskim, Maciejem Jewtuszko czy Michałem Michalskim. Ostatni pojedynek dla organizacji stoczył w 2018 roku podczas 43 edycji wygrywając z Michałem Michalskim.

Kolejną organizacją była jedna z największych na świecie – UFC. Stoczył tam 6 pojedynków wygrywając tylko jeden. Wygrana miała miejsce w listopadzie 2019 roku podczas UFC on ESPN+21 z Abubakarem Nurmagomiedowem. Ostatnia organizacja, w której walczył to Oktagon MMA. Stoczył tam tylko jeden pojedynek podczas Oktagon 33 pokonując Erhana Katana.

Zawada w PFL!

W mediach społecznościowych organizacji PFL pojawiła się karta walk kwietniowej gali, w której zobaczymy m.in byłego zawodnika KSW.

“The Lion” to byly mistrz Samurai FC w kategorii lekkiej i piórkowej. Pojedynki toczył w Samurai FC, Bellator czy PFL. Tytuł mistrza organizacji Samurai FC w kategorii lekkiej zdobył podczas 12 edycji pokonując Antonuce Conceiçáo. Drugi pas tym razem w kategorii piórkowej zdobył w 2016 roku pokonując Francisco Cylderlana.

Kolejną organizacją był Bellator. Stoczył tam tylko jedną walkę na 190 edycji pokonując jednogłośnie na punkty Michaila Nica.

W organizacji PFL stoczył 4 pojedynki. Zadebiutował w 2022 na gali PFL Challenger Series 2022, gdzie rywalem był Korey Kuppe, którego pokonał. Wygrał też z Chrisem Brownem czy Ray Cooperem III. Ostatni pojedynek stoczył podczas PFL 8: 2022 Playoffs przegrywając z Sadibou Sy.

Zobacz także:

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Jaka będzie decyzja ”Rutka”?

Daniel Rutkowski w programie Oktagon Live na Kanale Sportowym wyjawił, że ma dużo ciekawych propozycji. ”Rutek” rozmawia również z… największą organizacją na świecie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis