MMA PLBoksData i miejsce walki Deontay Wilder vs Tyson Fury 2 oficjalnie potwierdzone

Data i miejsce walki Deontay Wilder vs Tyson Fury 2 oficjalnie potwierdzone

Foto: WBC

Oficjalnie poznaliśmy datę i miejsce rewanżowego pojedynku między dwoma czołowymi pięściarzami wagi ciężkiej na świecie, czyli Deontayem Wilderem  (42-0-1, 41 KO)  i Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Gala z hitowym pojedynkiem odbędzie się MGM Grand Garden Arena w Las Vegas już 22 lutego przyszłego roku. Stawką walki będzie oczywiście posiadany przez Amerykanina pas federacji WBC.

Pierwsza walka między tymi pięściarzami odbyła się w grudniu 2018 roku. Fury zaprezentował się ze znakomitej strony, lecz dwukrotnie lądował na deskach – w 9. i 12. rundzie. Starcie ostatecznie zakończyło się niejednogłośnym remisem.

Od tego czasu Wilder jeszcze dwukrotnie bronił swojego tytułu. Najpierw szybko znokautował Dominica Breazeale. Dużo trudniejsza była walka z Luisem Ortizem. Choć Kubańczyk początkowo prowadził na punkty to w siódmej rundzie “The Bronze Bomber” znokautował go potężnym prostym.

W międzyczasie Fury również wygrał dwie walki. Z Tomem Schwarzem Anglik rozprawił się już w drugiej rundzie. Później zaś dość pewnie pokonał na punkty Otto Wallina. Szwed był jednak w stanie rozciąć faworyzowanego rywala.

Obydwaj zawodnicy pozostają niepokonani w trakcie zawodowej karierze. Czy po rewanżowym starciu ta sytuacja się zmieni i w końcu rywalizacja pięściarzy zostanie rozstrzygnięta? Tego dowiemy się już za niespełna dwa miesiące.