MMA PLBoksZaskakujący wynik walki Deontay Wilder vs. Tyson Fury!

Zaskakujący wynik walki Deontay Wilder vs. Tyson Fury!

Bardzo głośne starcie w wadze ciężkiej światowego bosku między dwoma niepokonanymi zawodnikami – Deontayem Wilderem (40-0) i Tysonem Furym (27-0), które minionej nocy odbyło się w Los Angeles zakończyło się niespodziewanym remisem! Obaj bokserzy po dwunastorundowym starciu pozostali zatem niepokonani!

Sędziowie tego starcia punktowali następująco: 115-111 dla Deontaya Wildera, 114-110 dla Tysona Furyego i 113-113.

Wynik tego starcia nieco dziwi, gdyż przez większość pojedynku to Brytyjczyk był aktywniejszy, częściej trafiał rywala i zadawał więcej ciosów. Obraz przewagi Furyego zakłóciły jednak nokdauny, po których rosły Anglik padał na matę. Momenty, kiedy widzieliśmy Furyego na plecach miały miejsce w dziewiątej i dwunastej rundzie pojedynku.

Symptomatyczne jest jednak to, że na przerwę między jedenastą a dwunastą rundą Fury schodził w geście zwycięstwa, wmawiając sobie, że do zwycięstwa nad Wilderem brakuje mu tylko przetrwania w ostatniej rundzie, gdyż na kartach sędziów zdecydowanie wygrywa. Rzeczywistość okazała się jednak inna i agresywnie walczący Wilder swoją postawą w ostatnich czterech rundach pokazał sędziom, że wcale w tej walce słabszy nie jest.

Ostatecznie wielka głośna walka dwóch niepokonanych bokserów, której stawką był pas mistrzowski WBC zakończyła się remisem.

Chcielibyście teraz zobaczyć rewanż?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis