Darren Till mocno “przypakował” przed UFC 244

Foto: Źródło: Twitter/PhotoAmy33
Foto: Źródło: Twitter/PhotoAmy33

Darren Till (17-2) przygotowuje się do swojej pierwszej walki w kategorii średniej UFC, gdzie jego przeciwnikiem będzie Kelvin Gastelum (15-4). Na Twitterze pojawiły się zdjęcia Anglika z treningów, na których można dostrzec, iż znacznie przybrał on kilogramów.

Till długo był “złotym dzieckiem” kategorii półśredniej w Ultimate Fighting Championship. W dobrym stylu niespełna 27-latek dotarł do walki o pas federacji, gdzie musiał uznać wyższość Tyrona Woodleya (19-4-1). Kolejna porażka dla Brytyjczyka była jednak dużo gorsza, gdyż przed własną publicznością został on brutalnie znokautowany przez Jorge’a Masvidala (34-13). Dwie porażki z rzędu sprawiły, że “The Gorilla” zdecydował się przenieść do kategorii średniej. Na pewno jest to dla niego dobry ruch w kontekście cięcia wagi, gdyż Till niejednokrotnie miał problem z wyrobieniem limitu 77 kilogramów.

Pierwszym wyzwaniem dla Anglika w nowej dywizji będzie Gastelum. Obaj panowie zmierzą się ze sobą podczas gali UFC 244, która drugiego listopada odbędzie się w Madison Square Garden. Aktualnie Till przygotowuje się do wspomnianego pojedynku. Fragment jednego z treningów został uwieczniony na zdjęciach, które następnie pojawiły się m.in. na Twitterze. Na fotografiach wyraźnie widać, iż Anglik wyraźnie zadbał o powiększenie tkanki mięśniowej.