MMA PLGrapplingDaniel Skibiński mistrzem Europy w grapplingu [WIDEO]

Daniel Skibiński mistrzem Europy w grapplingu [WIDEO]

Foto: Daniel Skibiński

Mistrz kategorii półśrdniej Babilon MMA Daniel Skibiński (15-5) odniósł kolejny wieki sukces w grapplingu. Polak został właśnie mistrzem Europy w formule No-Gi.

Po drodze do finału turnieju odbywającego się w Rzymie “Skiba” pokonywał kolejno rywali z Włoch, Grecji oraz Francji. W decydującym pojedynku jego rywalem był zaś reprezentant Rosji Shamil Magomedov.

Ostatecznie to jednak Skibiński okazał się lepszy i sięgnął po złoty medal.

Finałowa walka Daniela Skibińskiego na mistrzostwach Europy w grapplingu:

Dziś Mazurek Dąbrowskiego był grany!😉 Z ziemi włoskiej do Polski przywożę złoty medal Mistrzostw Europy w…

Opublikowany przez Daniela Skibińskiego MMA Fightra Poniedziałek, 17 lutego 2020

Przypomnijmy, iż kilka miesięcy wcześniej Skibiński został wicemistrzem świata w Grapplingu. Polak przeżywa ostatnio znakomity okres w swojej karierze. W formule MMA zawodnik ten pozostaje niepokonany od 2016 roku i może pochwalić się znakomitą serią zwycięstw.

Reprezentacja Polski radzi sobie znakomicie na trwających właśnie mistrzostwach Europy. Mistrzami Europy w formule No-Gi zostali już również Mateusz Sczeciński, Kamil Wojciechowski, Sebastian Maciejewski, Zofia Szawernowska i Klaudia Mitko. Przed nami wciąż finały w formule Gi, gdzie również dotarło kilku Polaków. Pewne dla Polski jest jeszcze co najmniej jedno złoto. W finale do 71 kg zmierzą sie bowiem Klaudia Mitko i Magdalena Loska.

Po zakończeniu mistrzostw Europy na MMA.pl pojawi się podsumowanie medalowego dorobku polskich zawodników.