MMA PLNajnowszeDaniel RutkowskiDaniel Rutkowski nie wziął walki z Robertem Ruchałą na KSW 80. Wytłumaczył dlaczego

Daniel Rutkowski nie wziął walki z Robertem Ruchałą na KSW 80. Wytłumaczył dlaczego

Mistrz wagi piórkowej takich organizacji jak Babilon MMA i FEN – Daniel Rutkowski mógł walczyć o tymczasowy pas mistrzowski tej kategorii wagowej, ale już Federacji KSW. “Rutek” jednak nie wziął walki z Robertem Ruchałą, który zawalczy o ten pas na gali KSW 80.

Daniel Rutkowski nie wziął walki z Robertem Ruchałą

Opcja pojawienia się w walce o tymczasowy pas wagi piórkowej KSW pojawiła się, gdy z pierwotnie zaplanowanej walki o ten tytuł wypadł Dawid Śmiełowski. Robert Ruchała został zatem bez rywala na galę, która zaplanowana jest na dzień 17 marca w Lubinie.

Jedną z opcji na zastępstwo był Daniel Rutkowski.

Daniel Rutkowski nie wziął walki z Robertem Ruchałą na KSW 80. Wytłumaczył dlaczego

“Rutek” jednak na propozycję wejścia do tej walki nie przystał, a w mediach społecznościowych zamieścił wpisy, w których wytłumaczył dlaczego nie wziął tego starcia.

Rutkowski zdradził, że nie chciał być “kołem ratunkowym na niekorzystnych dla niego warunkach” oraz przyznał, że jest obecnie bez kontraktu, czyli mówiąc krótko – nie jest zawodnikiem ani KSW ani żadnej innej sportowej organizacji.

Walkę z Ruchałą otrzymał za to Lom-Ali Eskiev, który w swojej ostatniej walce na gali KSW 77 przegrał właśnie z Danielem Rutkowskim. Tamto starcie zakończyło się po bardzo wyrównanej walce zakończonej niejednogłośną decyzją sędziów.

Teraz Rutkowski nieco kpi z takiej a nie innej decyzji KSW:

Zobacz także:

Gala KSW Colosseum 2 bez freaków poza jednym wyjątkiem? Lewandowski zabiera głos!

Już trzeciego czerwca odbędzie się hitowa gala KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym. Martin Lewandowski w rozmowie z portalem InTheCage.pl został zapytany czy orgnizacja przewiduje na te wydarzenia starcia freak fightowe. Jeden z właścicieli KSW zapewnił, że nie będą korzystać z takich zawodników poza jednym możliwym wyjątkiem.

Wielki turniej OKTAGON MMA z milionem euro w puli. Zawalczy w nim Polak!

Czeska organizacja OKTAGON MMA przygotowała coś specjalnego. 16-osobowy turniej z pulą w wysokości miliona dolarów. Już 4 marca odbędzie się pierwsza runda. Wśród uczestników znalazł się też reprezentant Polski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis