MMA PLUFCDaniel Cormier: Ben Askren był kandydatem na mistrza, który nie umiał walczyć

Daniel Cormier: Ben Askren był kandydatem na mistrza, który nie umiał walczyć

Daniel Cormier skomentował umiejętności stójkowe byłego kandydata na mistrza wagi półśredniej i uznawanego za wielką nadzieję na zwojowanie UFC Bena Askrena.

“DC” gościł w audycji u Ariela Helwaniego, gdzie opowiedział o umiejętnościach, jakie prezentuje jego kolega po zapaśniczym fachu. Askren był mistrzem One Championship i przyszedł do UFC jako niepokonany zawodnik wagi półśredniej.

W 2019 roku stoczył trzy walki w oktagonie UFC i zakończył po nich karierę. Zaczęło się jednak obiecująco, bowiem poddał on w pierwszej rundzie Robbiego Lawlera. Potem było już gorzej. Najpierw w 5 sekund znokautował go Jorge Masvidal, a potem poddał Demian Maia, wcześniej dominując w stójce.

I właśnie na tę stójkę u Bena Askrena uwagę zwrócił Daniel Cormier. Uważa on, że “Funky” w ogóle nie ma umiejętności w tej płaszczyźnie:

“Czy pokonałbym Bena Askrena w walce w stójce?

Słuchaj, uwielbiam Bena Askrena. Kocham tego gościa, tego chłopca. Pomyślałem kiedyś o nim: Ten gość chce zostać mistrzem świata? Bo pokonał Robbiego Lawlera, sam był niepokonany w karierze, ale kurde, on nawet nie umie walczyć!

Walczył z Demianem Maią. Od 15 lat wiem jak walczy Demian Maia i nigdy nie widziałem, żeby trafiał kogoś w taki sposób, w jaki trafiał Bena Askrena. Ten facet w ogóle nie potrafi boksować, tak jest z Benem Askrenem.

Ale to jeden z tym typów ludzi, którzy wiedzą lepiej od innych. Ben nikogo nie słucha, Ben wszystko wie najlepiej. Ben wie co robić.”