MMA PLNajnowszeUFCDana White: Rewanż między Lawlerem a Askrenem to w tej sytuacji najlepsze wyjście

Na minionej gali UFC 235 w Las Vegas oglądaliśmy pojedynek byłego mistrza wagi półśredniej Robbiego Lawlera (28-13, 1 N/C) z Benem Askrenem (19-0, 1 N/C), który zakończył się po kontrowersyjnym przerwaniu przez sędziego Herba Deana. Właśnie w związku z tymi kontrowersjami, prezes UFC Dana White zainteresowany jest zorganizowaniem natychmiastowego rewanżu.

Sytuacja miała miejsce w pierwszej rundzie starcia, kiedy to Askren zapiął duszenie na szczęce Lalwera, ten pokazywał sędziemu, że panuje nad sytuacją, ale po czasie Dean omyłkowo uznał, że Lawler traci przytomność i przerwał walkę:

Co na temat tego przerwania ma do powiedzenia prezes UFC, Dana White?

“Musimy zrobić rewanż. To w tej sytuacji najlepsze wyjście. Myślę, że sędzia podjął złą decyzję przerywając to.”

Dodatkowo, White skomentował postawę niepokonanego w zawodowym MMA Askrena, który w sobotę debiutował w oktagonie największej organizacji MMA na świecie i mimo formalnego zwycięstwa, nie pokazał się z najlepszej strony:

“Ciężko jest dostać się do UFC i w pierwszej walce błyszczeć i wyglądać świetnie. To nie jest łatwa sprawa. Nie obchodzi mnie, kim jesteś, co myślisz, gdzie byłeś czy co zrobiłeś. To zawsze trudny etap, kiedy przychodzisz do nas i walczyć po raz pierwszy.”