Dana White potwierdził – Daniel Cormier vs. Derrick Lewis walką wieczoru UFC 230 w Nowym Jorku

Foto: UFC
Foto: UFC

Wreszcie poznaliśmy prawdziwą walkę wieczoru gali UFC 230, która 3 listopada odbędzie się w nowojorskiej Madison Square Garden. Głównym wydarzeniem imprezy będzie pojedynek o tytuł mistrzowski wagi ciężkiej Daniel Cormier vs. Derrick Lewis. Walka ta została potwierdzona w ESPN przez prezydenta UFC, Danę White’a.

Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia, o których pisaliśmy wczoraj na łamach MMA.PL.

Walka Cormier vs. Lewis ostatecznie pogrzebała planowane zestawienie Valentiny Schevchenko (15-3) z Sijarą Eubanks (3-2), który przez chwilę był walką wieczoru gali w Nowym Jorku. Ostatecznie Shevchenko zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk (14-2) na kolejnej numerowanej gali UFC – w grudniu w Toronto.

Dla Daniela Cormiera (21-1, 1 N/C) będzie to pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej, który zdobył nokautując w walce dwóch mistrzów Stipe Miocica. „DC” oprócz dzierżenia pasa wagi ciężkiej jest także pełnoprawnym mistrzem dywizji półciężkiej. Jak sam zapowiada, w wadze do 93 kilogramów stoczy najprawdopodobniej jeszcze jeden pojedynek w karierze, ale teraz skupia się na starciu z „Czarną Bestią”. Warto także dodać, że pojedynek z Lewisem wyprzedza planowane starcie Cormiera z Brockiem Lesnarem, który UFC chce zestawić na początku roku 2019.

Derrick Lewis (21-5, 1 N/C) natomiast jest ledwo po zwycięstwie nad Alexandrem Volkovem na UFC 229 w Las Vegas, którego znokautował na 11 sekund przed zakończeniem starcia. Dla „Czarnej Bestii” była to trzecia wiktoria z rzędu, gdyż wcześniej znokautował Marcina Tyburę (17-4) i po strasznie nudnej walce pokonał na punkty Francisa Ngannou (11-3).

Pytamy teraz o Wasze opinie – jesteście zadowoleni z nowej walki wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku?