OFICJALNIE: UFC ponownie zestawia walkę Shevchenko vs. Jędrzejczyk na UFC 231

Pomysł na walkę wieczoru gali UFC 230 w Nowym Jorku w postaci starcia Valentiny Schevchenko (15-3) z Sijarą Eubanks (3-2) upadł! Shevchenko ostatecznie ma zmierzyć się z Joanną Jędrzejczyk (14-2) na gali UFC 231 w Toronto!

Oznacza to, że za chwilę poznamy nową walkę wieczoru najbliższej gali w Madison Square Garden, która zaplanowana jest na dzień 3 listopada. Natomiast walka Shevchenko vs. Jędrzejczyk, której stawką będzie pas mistrzowski wagi muszej został co-main eventem gali UFC 231, która odbędzie się 8 grudnia w Toronto.

Pierwotne zestawienie w postaci starcia Shevchenko vs. Eubanks zostało mocno skrytykowane przez środowisko, stąd decyzja UFC o całkowitej rezygnacji z tego pojedynku.

Valentina Shevchenko stanie przed szansa zdobycia pasa mistrzowskiego wagi muszej po raz drugi. W pierwszej próbie do walki mistrzowskiej z jej udziałem nie doszło z powodu kłopotów zdrowotnych przy zbijaniu wagi ówczesnej mistrzyni Nicco Montano (4-2). Teraz Shevchenko otrzymuje kolejną szansę wywalczenia tytułu wagi muszej UFC.

Dla Joanny Jędrzejczyk walka z Valentiną Shevchenko będzie drugim pojedynkiem po porażkach poniesonych w walkach mistrzowskich z Rose Namajunas, które odbyły się w limicie wagi słomkowej. Od tamtej pory Jędrzejczyk wygrała jedno starcie – na UFC on FOX 30 wypunktowała Tecię Torres.

Poniżej załączamy także aktualną rozpiskę gali UFC 231:

Walka wieczoru:
Max Holloway vs. Brian Ortega – o pas mistrzowski wagi piórkowej

Pozostałe:
Joanna Jedrzejczyk vs. Valentina Shevchenko – o zwakowany tytuł mistrzowski wagi muszej
Nina Ansaroff vs. Claudia Gadelha
Devin Clark vs. Aleksandar Rakic
Kyle Bochniak vs. Hakeem Dawodu
Chad Laprise vs. Dhiego Lima
Olivier Aubin-Mercier vs. Gilbert Burns
Brad Katona vs. Matthew Lopez
Jimi Manuwa vs. Thiago “Marreta” Santos
Eryk Anders vs. Elias Theodorou
Diego Ferreira vs. John Makdessi