Dana White potwierdza: Ferguson vs. Nurmagomedov na UFC 223!

Foto: Glasgow City Info
Foto: Glasgow City Info

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat potencjalnego pojedynku Tony’ego Fergusona (23-3) z Khabibem Nurmagomedovem (25-0) na gali UFC 223, która odbędzie się 7 kwietnia na Brooklynie. Autorem tych informacji był rosyjski dziennikarz Adam Zubayraev, z portalu sport-express.ru.

Wczoraj natomiast dziennikarz bjpenn.com, Chris Taylor również potwierdził te informacje, informując dodatkowo, że zawodnicy zmierzą się o pełnoprawne mistrzostwo kategorii lekkiej. Aktualny mistrz dywizji do 155 funtów, Conor McGregor ma być natomiast pozbawiony swojego pasa mistrzowskiego.

Dzisiaj natomiast prezydent UFC, Dana White przebywający w Bostonie w związku ze zbliżającą się w ten weekend galą UFC 220 wziął udział w audycji Toucher and Rich lokalnego radia sportowego 98.5 The Sports Hub. W luźnej rozmowie z gospodarzami programu White potwierdził również walkę Tony’ego Fergusona i Khabiba Nurmagomedova na gali w Brooklynie.

Link do wspomnianej audycji poniżej (fragment, w którym prezydent UFC potwierdza pojedynek Fergusona z Nurmagomedovem od ok. 23:40). Audycję można przesłuchać bezpośrednio na stronie (bez możliwości przewijania), bądź pobrać ją w formacie mp3.

T&R: Dana White & The Stack (Hour 4)

Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień wystąpią również czołowe polskie zawodniczki, czyli Joanna Jędrzejczyk (14-1) oraz Karolina Kowalkiewicz (11-2).