MMA PLBareknuckle Fighting ChampionshipDana White o śmierci zawodnika po walce na gołe pięści: Czy ktoś jest tym zszokowany?

Dana White o śmierci zawodnika po walce na gołe pięści: Czy ktoś jest tym zszokowany?

To nie jest najlepszy moment dla walka na gołe pięści, nawet jeśli one odbywają się w “mieście grzechu” czyli Pionkach. O śmierci zawodnika po walce bez rękawic wypowiedział się prezes UFC, Dana White. I mówiąc w dużym skrócie – nie jest on fanem tego typu pojedynków.

Dana White o śmierci zawodnika

O jaką śmierć chodzi? Kwestię Justina Thorntona przebywającego w śpiączce od czasu swojej walki na gołe pięści i w konsekwencji śmierci pisaliśmy szerzej TUTAJ -> Justin Thornton zmarł po walce na gołe pięści. Miał 38 lat

Dana White o śmierci zawodnika po walce na gołe pięści: Czy ktoś jest tym zdziwiony?

Szef UFC Dana White dorzucił też swoje trzy grosze na temat walk na gołe pięści i porównał ich bezpieczeństwo do bezpieczeństwa przy walkach w jego organizacji:

“Po pierwsze: czy ktoś jest tym zszokowany? Po walce na gołe pięści? Nie jestem fanem tych pojedynków. I nazwałbym to niepokojem, kiedy widzę, jak zawodnicy walczący kiedyś u nas idą walczyć na gołe pieści. Myślę sobie: O mój Boże!

Spójrzmy na to tak: my w UFC robimy walki od 25 lat, zrobiliśmy ponad 7 tysięcy walk i nie mieliśmy żadnej poważnej kontuzji w UFC. Na dodatek każdego roku wydajemy 20 milionów dolarów na leczenie. 20 baniek rocznie. Badamy zdrowie i samopoczucie. 25 procent naszych zawodników wysyłamy do specjalistów. Jeśli ktoś będzie miał niepokojące wyniki badania mózgu, albo nawet jakąś niewiadomą, to wysyłamy go od razu do specjalisty. Kiedy ktoś ma szmery na sercu, to wysyłamy go do kardiologa. Badamy, co mu jest.

W ciągu ostatnich 20 lat znaleźliśmy 10 sportowców, którzy mieli problemy zdrowotne na tyle poważne, że zabroniono im walczyć. Gdyby nie UFC, to pewnie poszliby walczyć gdzie indziej i możliwe, że zmarliby.”

Zobacz także:

Złoto dla Polski. Magomedmurad Gadżijew mistrzem świata w zapasach!

Zapaśnik AKS Magomedmurad Gadżijew wywalczył tytuł mistrza świata w stylu wolnym. Piotrkowski zawodnik podczas turnieju w Oslo triumfował w wadze 70 kg. To największy sukces w jego karierze i jedno z największych osiągnięć w historii piotrkowskich zapasów.

Mansur Azhiev będzie bronił mistrzowskiej szabli na Armia Fight Night 11

Niepokonany Mistrz Armia Fight Night kategorii piórkowej Mansur Azhiev (6-0) stanie do obrony tytułu 5 listopada w Łodzi!

Ujawniono sprzedaż PPV na galę FAME MMA 11: Jest to trzeci najlepszy wynik w historii

Ujawniono sprzedaż PPV na galę FAME MMA 11! Okazuje się, że nie trzeba mieć w rozpisce największych freakowych gwiazd, by wykręcić bardzo dobre wyniki sprzedażowe!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis