MMA PLNajnowszeKSWDamian Mieczkowski przed XTB KSW 78: Nigdy nie przypuszczałem, że będę się bił zawodowo

Damian Mieczkowski przed XTB KSW 78: Nigdy nie przypuszczałem, że będę się bił zawodowo

Damian Mieczkowski na nadchodzącej gali XTB KSW 78 w Szczecinie zadebiutuje w szeregach największej organizacji MMA w Polsce i Europie. Jego rywalem będzie Borys Dzikowski i właśnie o tym pojedynku opowiedział w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Federacji KSW.

Damian Mieczkowski przed XTB KSW 78

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Mieczkowski stoczył ponad dwadzieścia walk w amatorskim MMA i zdobył między innymi tytuł mistrza świata organizacji WMMAF oraz XFC. Przed zawodowym debiutem wygrał również Mistrzostwa Wojska Polskiego 2022.

Obecnie – jak sam przyznaje – może łączyć pracę z pasją, czyli walkami w MMA:

“Nigdy nie przypuszczałem, że będę się bił zawodowo. Trenowałem jak zawodowiec każdego dnia i przeplatałem to szkołą. Moje podejście zaczęło się zmieniać od kiedy rozpocząłem służbę w wojsku i pojawiły się możliwości startów na mistrzostwach służb mundurowych. Mieliśmy zgrupowania naszej dywizji, moja sytuacja życiowa stała się bardziej stabilna i uświadomiłem sobie, że mogę łączyć pracę z pasją.”

Mieczkowski z uznaniem wypowiedział się także o swoim najbliższym rywalu:

“Uważam go za zawodnika wszechstronnego. Mocny chłopak. Tutaj nie ma co dywagować, w kursach jest zdecydowanym faworytem, ale ja na to nie patrzę. Klatka wszystko zweryfikuje. Możemy dużo mówić, a dopiero po zamknięciu drzwi wszystko się wyjaśni.”

Zobacz także:

Ferrari w strachu? Kamil Łaszczyk pokazuje szybkość przed ich walką na FAME 17 [WIDEO]

Amadeusz “Ferrari” Roślik może zacząć etap bycia w strachu? Jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce już 3 lutego zmierzy się z zawodowym pięściarzem Kamilem Łaszczykiem w walce, która będzie walką wieczoru gali FAME 17.

Martin Lewandowski o krytyce walki wieczoru XTB KSW 78 przez fanów: Nie wiem czy to walka mało interesująca! Co wy na to?

Martin Lewandowski był gościem dziennikarza TVP Sport Patryka Prokulskiego i opowiedział m.in. o krytyce walki wieczoru nadchodzącej gali XTB KSW 78 przez fanów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis