MMA PLNajnowszeInneCzym jest atlas ćwiczeń?

Czym jest atlas ćwiczeń?

Aktywność fizyczna jest ważną częścią życia wielu ludzi. Coraz chętniej stawiamy na połączenie treningów ze zdrową dietą, dzięki czemu czujemy się zdrowo i dobrze każdego dnia. Nasz organizm potrzebuje ruchu, w przeciwnym razie nabieramy nadmiernych kilogramów i czujemy się niekomfortowo ze swoim ciałem. W tym wypadku sprawdza się atlas ćwiczeń, cieszący się dużą popularnością w wielu siłowniach, w tym także domowych. Czym jest atlas ćwiczeń? Gdzie znajdziemy ciekawe propozycje? Dlaczego warto postawić na ćwiczenia z tym urządzeniem?

Atlas ćwiczeń
Foto: Fit caucasian beautiful woman in fitting sport wear at gym

Atlas ćwiczeń – co to?

Czym jest ten sprzęt? Najprościej rzecz ujmując, to narzędzie do ćwiczeń, pozwalające na bezpieczny i efektywny trening całego ciała. Może być wykorzystywane również w domowych warunkach. Coraz częściej spotykamy atlasy ćwiczeń w polskich domach, pozwalające na dbanie o sylwetkę i organizm. Szeroki asortyment znajdziemy na: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen. Dlaczego warto wybrać sprzęt tego rodzaju?

Atlas do ćwiczeń – najważniejsze zalety

Najważniejszymi atutami atlasu ćwiczeń jest wielofunkcyjność i uniwersalność. Istnieje możliwość wykonywania ćwiczeń na całe ciało, bez względu na wiek, płeć czy stopień zaawansowania. Okazuje się, że sprzęt nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jeśli mamy w domu dodatkowe kilka metrów kwadratowych, warto rozważyć zakup sprzętu sportowego. Faktem jest, że atlas ćwiczeń jest stosowany zazwyczaj do ćwiczenia mięśni korpusu i klatki piersiowej. Rozbudowane wersje pozwalają także ćwiczyć nogi, brzuch i ręce. 

Ćwiczenie na atlasie są bezpieczne dla każdego. Zazwyczaj stawiamy na izolowaną formę, czyli ćwiczymy daną partię ciała, bez angażowania innych mięśni. Ponadto, taka maszyna wpływa na prawidłowy zakres ruchów. Dzięki temu ograniczymy ryzyko kontuzji i dobrania nieodpowiednich ciężarów. 

Jaki atlas ćwiczeń wybrać?

Proces wybory atlasu do ćwiczeń nie jest łatwy, gdyż oferta jest zróżnicowana. Najczęściej wybierane są atlasy jedno oraz dwustanowiskowe. Jeśli mamy odłożone pieniądze i sporo miejsca w domu, możemy zakupić bardziej zaawansowany atlas ćwiczeń. Bez wychodzenia z domu zadbamy o przeprowadzenie treningów, oszczędzając koszty i czas. 

Im więcej stanowisk w urządzeniu, tym więcej mięśni można trenować. Trzeba dokładnie przemyśleć zakup, tak aby atlas doskonale odpowiadał naszym oczekiwaniom. Często nawet jednostanowiskowy atlas znanej marki daje możliwość efektywnego trenowania wszystkich grup mięśniowych. 

Jak widać, niezawodny atlas ćwiczeń jest chętnie wybierany przez wiele osób. Z jego pomocą wykonamy trening całego ciała. W tej sytuacji podczas jednej sesji wykonujemy po kilka ćwiczeń dla każdej grupy mięśniowej. Liczba serii i powtórzeń musi być dobrana do stopnia zaawansowania danej osoby. Początkujący sportowcy wykonują po 3–4 ćwiczenia dla danej grupy mięśni, przykładowo po 3 serie z 8–12 powtórzeniami. Jeśli chodzi o obciążenia, są one dobierane indywidualnie. Ostatnie powtórzenie wykonywać powinniśmy z odczuwalnym wysiłkiem organizmu. Z każdym kolejnym treningiem będzie nam łatwiej. 

Nowoczesne atlasy ćwiczeń spotykane są nie tylko na siłowniach. Korzystamy z nich także w domach, ciesząc się treningiem całego ciała. To dobry wybór dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Zakupu dokonamy bardzo łatwo, stawiając na znanego producenta i bardzo dobrą jakość sprzętu. 

[artykuł sponsorowany]

Zobacz także:

CAVE MMA 2: Sowiński lepszy od Łebkowskiego w walce wieczoru

Za nami gala CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Artur Sowiński (24-14) pokonał Kamila Łebkowskiego (19-14) jednogłośną decyzją w walce wieczoru, która odbyła się na specjalnych zasadach Cave Rules.

Nagrody MMA.pl 2022: Zawodnik Roku – Marcin Bandel

Marcin Bandel (22-7-1) zaliczył niezwykle udany sportowo rok, który zwieńczył zdobyciem pasa prestiżowej organizacji BRAVE CF. Postanowiliśmy wyróżnić go tytułem Zawodnika Roku 2022 w polskim MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis