MMA PLArchiwumCAVEMMACAVEMMA 2: Artur Sowiński lepszy od Kamila Łebkowskiego w walce wieczoru

CAVEMMA 2: Artur Sowiński lepszy od Kamila Łebkowskiego w walce wieczoru

Artur Sowiński (24-14) pokonał Kamila Łebkowskiego (19-14) jednogłośną decyzją w walce wieczoru CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

CAVEMMA 2 Artur Sowiński

Na początku pojedynku oglądaliśmy sporo przyruchów i kiwek z obu stron. Łebkowski częśćiej wywierał presję. Sowiński z kolei polował na wysokie kopnięcia. “Bomba” w końcówce rundy zdecydował się na zejście do dwóch nóg dzięki czemu obalił rywala i przez kilkadziesiąt sekund kontrolował go w parterze. W ostatnich sekundach zaznaczył też swoją przewagę mocnymi ciosami z góry.

Drugą rundę “Kornik” zaczął od mocnego trafienia. Zawodnik Silesian Cage Club był aktywniejszy niż w pierwszej odsłonie pojedynku. Sowiński dobrze celował też kopnięciami lewą nogą na tułów.

Trzecia runda z kolei zaczęła się od ofensywnej akcji Łebkowskiego. “Bomba” ruszył z serią ciosów. Reprezentant Ludusu Gym po mocnym starcie potem zwolnił jednak tempo. Sowiński w dalszej fazie rundy dobrze pracował ciosami. Łebkowski w ostatnich sekundach przechwycił jednak kopnięcie rywala i zdołał go przewrócić.

Wszyscy sędziowie punktowali walkę identycznie w stosunku 29-29 dla Sowińskiego.

Pojedynek odbył się na specjalnych zasadach Cave Rules, które pozwalają na uderzenia głową, uderzenia łokciami, także te 12-6, kopnięcia w parterze (soccer kicki i head stompy). Nie oglądaliśmy jednak takich akcji w trakcie walki.

Zobacz także:

Ferrari w strachu? Kamil Łaszczyk pokazuje szybkość przed ich walką na FAME 17 [WIDEO]

Amadeusz “Ferrari” Roślik może zacząć etap bycia w strachu? Jeden z najpopularniejszych freak fighterów w Polsce już 3 lutego zmierzy się z zawodowym pięściarzem Kamilem Łaszczykiem w walce, która będzie walką wieczoru gali FAME 17.

Martin Lewandowski o krytyce walki wieczoru XTB KSW 78 przez fanów: Nie wiem czy to walka mało interesująca! Co wy na to?

Martin Lewandowski był gościem dziennikarza TVP Sport Patryka Prokulskiego i opowiedział m.in. o krytyce walki wieczoru nadchodzącej gali XTB KSW 78 przez fanów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis