Cris Cyborg czuje się urażona po walce z Amandą Nunes na UFC 232

Foto: cris cyborg
Foto: cris cyborg

Cristiane Justino znana również jako – Cris Cyborg (20-2), podczas UFC 232 straciła pas wagi piórkowej na rzecz Amandy Nunes (17-4). 

W co-main evencie UFC 232 Cyborg zmierzyła się ze swoją rodaczą – Amandą Nunes. Walka zakończyła się szybkim, zaskakującym zwycięstwem pretendentki. Amanda mocno ruszyła na swoją rywalkę i znokautowała byłą mistrzyni. Starcie trwało 51 sekund, a Nunes przeszła do historii, będąc pierwszą kobietą w UFC, która posiada dwa pasy mistrzowskie.

Cris po wydarzeniu na konferencji prasowej powiedziała, że czuje się urażona tym, iż po odczytaniu werdyktu została wyprowadzona z oktagonu.

„Wyrzucili mnie z klatki. Myślę, że to jest bardzo złe, bardzo lekceważące w stosunku do mojej osoby. Wiele zrobiłam dla tego sportu. Chciałam przywitać się i porozmawiać z moimi fanami. Chciałam podziękować im za to, że przyszli oglądać moją walkę i mnie dopingować. Po prostu czułam, że muszę coś powiedzieć”

Była mistrzyni chce szybkiego rewanżu, ale Dana White powiedział, że do rewanżu może dojdzie, ale nie prędko, ponieważ było to zbyt przekonujące zwycięstwo.

To była pierwsza porażka Cris Cyborg od 2005 roku, kiedy to w debiucie, w MMA uległa Erice Paes. Od tamtego czasu Cristiane wygrała 20 walk z rzędu. Warto dodać, że tylko dwie zakończyły się decyzją sędziowską, w tym wygrana nad Holy Holm na UFC 219. 33-letnia Brazylijka jest byłą mistrzynią Strikeforce (2009-2012), Invicta FC (2013-2017) i UFC (2017-2018).