Conor McGregor oskarżony o napaść na tle seksualnym. Trwa śledztwo

Foto: MMAUK.net
Foto: MMAUK.net

Jak podaje New York Times – Conor McGregor,  jedna z największych gwiazd UFC  jest przedmiotem śledztwa w Irlandii. Kobieta oskarżyła go o napaść na tle seksualnym.

McGregor został aresztowany w styczniu, następnie był przesłuchany przez organy ścigania i zwolniony w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie. Zarzuty nie zostały udowodnione, a fakt kontynuowania dochodzenia nie oznacza, że ​​”Notorius” jest winny przestępstwa.

We wtorek McGregor ogłosił odejście z UFC, jednak stwierdzono że ​​nie ma to związku z dochodzeniem. Na twitterze napisał:

„Hej ludzie, krótkie ogłoszenie. Dziś zdecydowałem się odejść ze sportu nazywanego mieszanymi sztukami walki. Życzę wszystkim moim dawnym kolegom powodzenia w dalszej rywalizacji. Teraz dołączę do moich dawnych partnerów w przedsięwzięciach, już na emeryturze. Proper Pina Colady dla mnie, ludzie!

Już raz ogłosił przejście na emeryturę tylko po to by wrócić i zawalczyć z Khabibem Nurmagomegovem. Irlandczyk tamten pojedynek przegrał, a później rozpętała się wielka afera z udziałem „Notoriusa” i „Orła”. W związku z czym obaj zostali zawieszeni przez NASC.

Kobieta, która przedstawiła zarzuty, stwierdziła, że ​​miało to miejsce w dosyć ubogim Beacon Hotel w Dublinie. Nie można sugerować, że byłoby to miejsce dla jednego z najbardziej znanych irlandzkich sportowców, multimilionera z globalną bazą fanów. McGregor to okazjonalny gość, zwykle rezerwujący swój jedyny pokój na najwyższym piętrze i o najwyższym standardzie.

Irlandzkie media donosiły o tej sprawie, ponieważ wiadomość o napaści wybuchła po raz pierwszy pod koniec zeszłego roku. Przepisy w Irlandii ograniczają media informacyjne do identyfikacji osób oskarżonych o gwałt, chyba że zostaną skazane, co w tym przypadku nie miało miejsca.

Rzecznik policji irlandzkiej, znany jako Gardai, nie potwierdził, że McGregor jest podejrzanym. W odpowiedzi na prośbę o komentarz dotyczącą „słynnego sportowca”, powiedział, że mężczyzna został aresztowany 17 stycznia i zwolniony bez opłat, podczas gdy śledztwo trwa. Policjant oświadczył:

„W tej sprawie trwają dochodzenia i w tej chwili nadal przygotowywany jest plik dla dyrektora prokuratury”

The Beacon Hotel znajduje się około 25 minut jazdy od Crumlin, dzielnicy robotniczej w południowym Dublinie, w której dorastał „Notorius”. Ludzie znający pracę hotelową, anonimowo zgodzili się powiedzieć, że McGregor, zarezerwował hotelowy „penthouse”, jedyny dwupokojowy apartament w obiekcie.

Policja badająca atak odzyskała dowody z pokoju, w którym przebywał zawodnik MMA, a także, jak twierdzi osoba posiadająca wiedzę o dochodzeniu, zabezpieczyła materiał z kamery w obwodzie zamkniętym.

Ograniczenia dotyczące nazywania podejrzanych i bogactwa „Notoriusa” – według szacunków Forbesa – w zeszłym roku wyniosły około 99 milionów dolarów – stworzyły niezwykłą dynamikę w epoce, w której skandale celebrytów są zazwyczaj przedmiotem żarliwej kontroli mediów. Dochodzenie w sprawie zaangażowania Cristiano Ronaldo w napaść na tle seksualnym, zgłoszone policji w Las Vegas w 2009 r., Stało się międzynarodowym widowiskiem.

W sprawie Conora, niektóre redakcje w Irlandii zakazały pracownikom na spotkaniach nawet wymieniania jego nazwiska w związku z tą sprawą. Zdaniem dziennikarza jednej z krajowych gazet w Irlandii menedżerowie poprosili członków personelu, aby określili go mianem „słynnego sportowca”.

W styczniu pierwszy podwójny mistrz UFC został zawieszony przez NASC na sześć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości 50 000 $ za swoją rolę w bójce, która miała miejsce po jego porażce z Nurmagomedovem w październiku 2018 r. Rosjanin zatem został wykluczony na dziewięć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości 500 000 $.

11 marca Irlandczyk został aresztowany w Miami Beach i oskarżony o kradzież i przestępstwo po tym, jak zarzucono mu kradzież telefonu komórkowego od kogoś, kto próbował zrobić sobie z nim zdjęcie. Jego adwokat opisał tę sprzeczkę jako nieistotną i McGregor został zwolniony za kaucją.