MMA PLConor McGregorConor McGregor będzie miał sprawę sądową za pobicie w barze

Conor McGregor będzie miał sprawę sądową za pobicie w barze

Foto: mirror.co.uk
Foto: mirror.co.uk

Wydawało się, że temat ataku Conora McGregora (21-4) na przypadkowego klienta baru w Irlandii już “przygasł”. Takie myślenie jest jednak błędne, gdyż okazuje się, że zawodnik MMA poznał termin sprawy sądowej dotyczącej incydentu.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tematem, przypominamy, że jakiś czas temu McGregor dopuścił się ataku na pewnego mężczyznę w barze w Irlandii. Kością niezgody między panami miała być whiskey produkowana przez “Notoriousa”. Gdy były mistrz wagi lekkiej i piórkowej UFC zaproponował facetowi swój trunek, to mężczyzna w dość konkretnych słowach odmówił spożycia.

Z całej sprawy wyciekł nawet materiał wideo, toteż nie dziwi, iż zatoczyła ona szerokie kręgi. O zajściu mówili inni pracownicy UFC, raczej dość negatywnie wypowiadając się o zachowaniu “kolegi po fachu”. Komentarz do tematu umieścili później sami uczestnicy wydarzenia. McGregor przepraszał za swoje zachowanie, mówiąc o byciu gotowym na konsekwencje, gdyż jest to winny ludziom, którzy go wspierali.

Irlandczyk faktycznie musi zmierzyć się z prawem, gdyż przeciw niemu złożono proces sądowy. Pierwsza rozprawa odbędzie się 11 października. “Notorius” wystąpi tam w roli oskarżonego o pojedynczy atak. Jednemu z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie grozi sześć miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywna w postaci 1500 euro.