Colby Covington: Kamaru Usman nie zasługuje na walkę o pas, popatrzcie kogo pokonał…

Foto: ESPN
Foto: ESPN

Jak już oficjalnie wiadomo – Tyron Woodley (19-3-1) będzie bronił mistrzowskiego pasa wagi półśredniej w starciu z „Nigeryjskim Koszmarem” Kamaru Usmanem (14-1) na gali UFC 235 w Las Vegas, która odbędzie się 2 marca. Inny czołowy zawodnik tej dywizji i jednocześnie były tymczasowy mistrz, Colby Covington (14-1) twierdzi, że Usman na walkę o pas nie zasługuje.

Covington w rozmowie z portalem MMAjunkie.com przyznał, że Usman nie zasługuje na najwyższe wyróżnienie, jakim w UFC jest walka o pas mistrzowski z tego powodu, że w swoich ostatnich dwóch walkach wygrywał z zawodnikami, którzy wcześniej zostali pokonani przez Covingtona:

„Woodley zamierza go spalić. Usman jest wypierdkiem. Nie powinien znajdować się w tym miejscu. Nie pokonał nawet nikogo z pierwszej dziesiątki, kto wygrał poprzednią walkę.

Jego dwie ostatnie wygrane były przeciwko gościom, którzy ostatnio przegrywali, a ja zabrałem ich duszę i zostawiłem ich krwawych i pobitych. Nie mieli już żadnej woli walki. Kamaru Usman nie powinien walczyć o pas UFC.”

Chodzi oczywiście o postaci Rafaela dos Anjosa i Demiana Mai, z którymi Covington wygrywał decyzjami sędziów odpowiednio: w czerwcu 2018 roku i październiku roku 2017.

Odnośnie samego Covingtona, to nie ma on zaplanowanej jeszcze kolejnej walki w oktagonie największej organizacji MMA na świecie, ale jak sam zapowiada, najprawdopodobniej będzie czekał na rozstrzygnięcie w walce Woodley vs. Usman i jak sam przewiduje, w kolejnej walce zmierzy się właśnie z Tyronem Woodleyem.