MMA PLBoksClaressa Shields w MMA! Złota medalistka w boksie podpisała kontrakt z poważną organizacją

Claressa Shields w MMA! Złota medalistka w boksie podpisała kontrakt z poważną organizacją

Foto: Twitter/ Claressa Shields

Claressa Shields w MMA! Mistrzyni boksu zrobiła pierwszy krok w swojej karierze w mieszanych sztukach walki! Podpisała kontrakt z bardzo poważną amerykańską organizacją MMA!

Shields to dwukrotna złota medalistka olimpijska, której rekord w zawodowym boksie wynosi 10 zwycięstw i 0 porażek. W karierze amatorskiej może pochwalić się bilansem 77-1. Teraz będzie walczyła w MMA!

Amerykanka to niekwestionowana mistrzyni wagi średniej w światowym boksie. Jest jedną z siedmiu osób w historii, która jednocześnie posiada pasy mistrzowskie WBA, WBC, IBF i WBO.

Claressa Shields w MMA! Złota medalistka w boksie podpisała kontrakt z poważną organizacją

Pięściarka będzie występowała w dywizji lekkiej organizacji Professional Fighters League. Nie weźmie udziału w żadnym turnieju, ale będzie występowała na kartach walk tocząc jednorazowe pojedynki.

Znajdzie się ona w tej samej sytuacji co Kayla Harrison. Złota medalistka w judo jest w PFL od 2018 roku i poprzez swoje pewne wygrane znalazła się w gronie kandydatek do tytułu mistrzowskiego. Ten sięgnęła w zeszłym roku. Kayla Harrison walczy w tej samej dywizji wagowej, do której trafiła Shields.

Mówi się, że Claressa Shields będzie kontynuowała karierę w boksie i przeplatała występy w ringu z walkami na zasadach MMA.

Data jej debiutu w PFL na razie nie została ujawniona.

Zobacz także:

Szpilka podejmuje wyzwanie. Zamierza powtórzyć niezwykły wyczyn Materli!

Tak się przełamuje bariery! Michał Materla lubi podejmować wyzwania i sprawdzać swoją wytrzymałość. Podopieczny Piotra Bagińskiego wszedł na Śnieżkę w krótkich spodenkach i bez koszulki.

Gołota gotowy na rewanż! Chcielibyście to zobaczyć?

Andrzej Gołota skomentował sobotni powrót Mike Tysona. Polak zaskoczył! Gołota twierdzi, że jest gotowy na rewanż.