MMA PLUFCCiryl Gane vs. Alexander Volkov – starcie czołowych ciężkich już w czerwcu

Ciryl Gane vs. Alexander Volkov – starcie czołowych ciężkich już w czerwcu

Foto: UFC on Twitter

Do bardzo ciekawego pojedynku ma dojść podczas gali UFC zaplanowanej na 26 czerwca tego roku. W oktagonie spotkają się bowiem wtedy czołowi zawodnicy wagi ciężkiej – Ciryl Gane (8-0) i Alexander Volkov (33-8). Ma to być walka wieczoru tego wydarzenia.

Jak dowiedział się portal ESPN, organizacja UFC jest już blisko finalizacji tego pojedynku.

Aktualnie Gane w rankingu królewskiej dywizji Gane zajmuje 4. miejsce, zaś Volkov jest piąty. Obecnie sporo mówi się o Jonie Jonesie w kontekście walki o pas. Poza tym poważnym kandydatem na pretendenta jest też Derrick Lewis. Poza nimi to właśnie zwycięzca francusko-rosyjskiego starcia będzie się liczył najbardziej jeśli chodzi o ewentualną walkę o pas.

Gane zanotował już w organizacji UFC pięć zwycięstw. Niepokonany Francuz wdarł się do scisłej czołówki wagi ciężkiej po wygranych nad Juniorem dos Santosem i Jairzinho Rozenstruikem. Teraz czeka go kolejne wyzwanie w postaci niezwykle wysokiego Rosjanina.

Volkov może pochwalić sie imponującymi warunkami fizycznymi. Mierzy bowiem aż 201 cm. W przeszłości “Drago” zdobywał pasy mistrzowskie w organizacjach M-1 Global i Bellator. Dla UFC walczy zaś od 2016 roku i jego bilans prezentuje się naprawdę okazale – 7 zwycięstw przy zaledwie 2 porażkach. W swoich ostatnich pojedynkach Volkov kończył rywali przed czasem. Rosjanin po technicznych nokautach uporał się z Waltem Harrisem i Alistairem Overeemem.

Kto okaże się lepszy w czerwcu. Czy uznawany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników wagi ciężkiej Gane upora się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Volkovem? O tym przekonamy się już niedługo.

Zobacz także:

Będzie trzecia walka McGregor vs. Poirier. To już pewne!

Do trzeciego pojedynku między Iralndczykiem i Amerykaninem dojdzie w lipcu. Informację potwierdził sam “The Notorious”.

Michał Sobiech vs. Patryk Kaczmarczyk na KSW 60. Kto wciąż pozostanie niepokonany?

Odkrycie roku 2020 w polskim MMA, Patryk Kaczmarczyk (6-0, 1 KO, 2 Sub) zadebiutuje 24 kwietnia w klatce KSW. Rywalem młodego zawodnika z Radomia na KSW 60 będzie inny niepokonany fighter, znany z występu w programie „Tylko Jeden”, Michał Sobiech (4-0, 3 KO). Starcie odbędzie się w limicie kategorii piórkowej.