MMA PLUFCChris Weidman wraca do wagi średniej, zmierzy się z Jackiem Hermanssonem na UFC Oklahoma City

Chris Weidman wraca do wagi średniej, zmierzy się z Jackiem Hermanssonem na UFC Oklahoma City

Foto: Jul 22, 2017; Long Island, NY, USA; Chris Weidman (red gloves) reacts to fight against Kelvin Gastelum during UFC Fight Night at Nassau Coliseum. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports

Organizacja UFC pracuje nad dopięciem szczegółów walki w wadze średniej między Chrisem Weidmanem a Jackiem Hermanssonem. Starcie tych dwóch zawodników ma być walką wieczoru gali UFC Oklahoma City, która odbędzie się 2 maja.

O pojedynku tym poinformował portal ESPN. Organizacja UFC jeszcze nie potwierdziła oficjalnie tego zestawienia.

Weidman (14-5) powróci do wagi średniej po nieudanej wycieczce do dywizji półciężkiej, gdzie został znokautowany przez Dominicka Reyesa. Amerykanin jest byłym mistrzem wagi średniej UFC, a obecnie ma rekord 1-5 w ostatnich sześciu walkach. Mierzył się jednak w nich z absolutną czołówką światowego MMA – Lukiem Rockholdem, Yoelem Romero, Gegardem Mousasim, Kelvinem Gastelumem, Ronaldo “Jacare” Souzą i wspomnianym Reyesem.

Hermansson (20-5) to utalentowany Szwed, który chce powrócić na zwycięską ścieżkę po porażce z Jaredem Cannonierem we wrześniu zeszłego roku. Przed tamtą porażką Hermansson był blisko walki o pas wgrywając sześć z siedmiu walk w oktagonie UFC.