MMA PLBoksChisora dużo cięższy od Usyka! Wielkie grzmoty już dziś w TVP Sport! [WIDEO]

Chisora dużo cięższy od Usyka! Wielkie grzmoty już dziś w TVP Sport! [WIDEO]

Już dziś dojdzie do wyczekiwanej walki w kategorii ciężkiej. Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) stanie przed dużym testem. Ukrainiec zmierzy się z mocno bijącym Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO).

Przypomnijmy, że te starcie już parokrotnie zostało przesuwane ze względu na panujący problem z koronawirusem. Zwycięzca tego pojedynku będzie bliski walki o Mistrzostwo Świata.

Chisora dużo cięższy od Usyka!

Tego mogliśmy się spodziewać.. Na wczorajszym ważeniu Brytyjczyk wniósł 115 kilogramów zaś jego rywal zaledwie 98,5 kilo. Będzie miało to dużą wymowę? Odpowiedź na te pytania już dziś. Przypomnijmy, że transmisja z gali w Londynie rozpoczyna się od godziny 20:00 w TVP Sport. Zobaczcie ostatni face to face przed wyczekiwanym starciem w kategorii królewskiej.

Co do zwycięstwa Derecka Chisory (32-9, 23 KO) jest przekonany jego menadżer David Haye. Jest to zwariowana historia! Przecież jeszcze parę lat temu obaj byli wielkimi wrogami.

Widzieliście, co się stało, gdy Lopez walczył z Łomaczenką. Rozmiar zniwelował umiejętności, tak też będzie tym razem. Usyk dokonał w wadze cruiser wszystkiego, co możliwe, zunifikował pasy i pokonał wszystkich innych mistrzów. To były jednak walki z gośćmi, którzy ważą 90 kilogramów. Dereck Chisora w pełnej krasie, którego zobaczyliśmy w walkach z Davidem Price’em i Arturem Szpilką, ma prawdziwą moc. Usyk natomiast nie wyglądał imponująco w swoim debiucie w wadze ciężkiej przeciwko Chazzowi Witherspoonowi (..) Teraz Ukrainiec będzie chciał zawalczyć lepiej i udowodnić, że zasługuje na miano obowiązkowego pretendenta do pasa. Będzie chciał narobić szumu, ale czy poradzi sobie z rozmiarem, mocą i aktywnością Derecka? Nie wydaje mi się, żeby był w stanie to zrobić. Dereck go skruszy i znokautuje, to będzie trzęsienie ziemi.

Gala boksu w Londynie: Usyk vs. Chisora

Data: 31 października 2020 r.
Miejsce: Wembley Arena, Londyn, Wielka Brytania
Początek transmisji: 20:00
Transmisja: 

waga ciężka: Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) vs. Dereck Chisora (32-9, 23 KO)
waga lekka: Lee Selby (28-2, 9 KO) vs. George Kambosos Jr. (18-0, 10 KO) – eliminator do pasa IBF
waga średnia kobiet: Savannah Marshall (8-0, 6 KO) vs. Hannah Rankin (9-4, 2 KO) – walka o pas WBO
waga ciężka: Dave Allen (18-5-2, 15 KO) vs. Christopher Loverjoy (19-0, 19 KO)
waga cruiser: Tommy MCarthy (16-2, 8 KO) vs. Bilal Laggoune (25-1-2, 14 KO) – walka o pas EBU

Zobacz także:

Toczył pojedynki w Tajlandii! Robią na was wrażenie historia Pająka?

Piotr Pająk już pod koniec listopada zadebiutuje w FAME MMA. Jego przeciwnikiem będzie Alan Kwieciński, a starcie odbędzie się w formule K-1

Jan Błachowicz ma kolejnego rywala? Chcecie to zobaczyć?

Jan Błachowicz jest gotowy na starcie mistrz vs mitrz. Polak do takiej walki będzie gotowy w…