MMA PLFAME MMAFAME MMA 8: To będzie mocny debiut! Zobaczcie walki Pająka w Tajlandii! [WIDEO]

FAME MMA 8: To będzie mocny debiut! Zobaczcie walki Pająka w Tajlandii! [WIDEO]

Piotr Pająk dwudziestego pierwszego listopada stoczy swój pierwszy pojedynek w FAME MMA. Podczas ósmej edycji zmierzy się z Alanem Kwiecińskim w formule K-1.

Wojownik pochodzący z Bielsko-Białej to popularny podróżnik. Jego kanał na YouTubie aktualnie subskrybuje 113 tysięcy użytkowników. Polak w roku 2018 wygrał eliminacje do kadry Anglii i w październiku wyjechał do Niemiec na mistrzostwa świata organizacji WFMC. Piotrek stoczył trzy walki, wszystkie zakończył przed czasem – tym samym został amatorskim mistrzem świata.

Tak Piotr Pająk walczył w Tajlandii!

Piotr Pająk pojawił się w pierwszym materiale FAME MMA 8 Cage. Michał Rogoziński postanowił zapytać o pojedynki w boksie tajskim, które Pająk stoczył na terenie Tajlandii. Historia jest wciągająca! 

Pierwszy pojedynek miałem.. Ja w ogóle do Phuket przyjechałem ze złamaną ręką, ponieważ złamałem ją na mistrzostwach świata. Jakieś dwa miesiące dochodziłem do siebie. Później po kolejnym miesiącu wziąłem walkę w muay-thai. Miałem ją z tajem, który był tam znany na wyspie. W drugiej rundzie znokautowałem go łokciem. I od razu w klubie zamieszanie, że super mi poszło. Od razu mówili ”big fight, big fight”. Ja mówię, że nie spokojnie, ja muay-thai nigdy nie robiłem, ja chcę stopień po stopniu i do góry. Oni mówią ”dobra, dobra”. 

Do następnej walki doszło po dwóch miesiącach. Przychodzę na galę.. Oczywiście w Tajlandii jak się wie z kim walczy, to jest cud. Przeważnie jest tak, że dowiadujesz się dwa dni wcześniej, lub dzień wcześniej z kim walczysz. Także nie można przygotować się na nikogo trzeba być przygotowanym na każdego zawodnika. Przychodzę na galę i oni mówią ”Piter, Piter walka wieczoru”. Oj coś podejrzane.. Okazało się, że dali mi walkę z chłopakiem z zawodowej reprezentacji Iranu. Gdzie w Iranie mają niesamowite muay-thai. W drugiej rundzie ten chłopak po prostu dobrze mnie trafił łokciem, rozciął mi cały łuk brwiowy. Sędzia od razu przerwał walkę, ponieważ cały zalałem się krwią. Powiedzmy, że troszkę mnie wystawili. Też nie mogę mieć do nich żalu. To jest Tajlandia wiedziałem, że tam nie będzie łatwej gry. Samo walczenie w Tajlandii to już dużo!      

Minęły dwa miesiące i miałem kolejną walkę. No i dwa dni wcześniej dowiaduje się z kim walczę. A tu okazuje się, że walczę z ”Sniperem”, który ostatnie dwie walki stoczył w UFC, a sześć wcześniejszych w Bellatorze. On przyszedł i powiedział, że to jego pierwsza walka. Oczywiście przychodzimy na galę – trener tak na niego patrzy i mówi do mnie ”Ty chcesz z nim walczyć?” (śmiech). No tak, jestem przygotowany, no to już chcę. Trudno. Ja podszedłem do tego tak, że nie mam nic do stracenia tylko on. Jemu zwycięstwo też nic nie dawało, bo on stawał już na najwyższym szczeblu na świecie. Znokautował mnie w pierwszej rundzie. Porozmawialiśmy po walce i spytałem go, dlaczego powiedział, że to jego pierwsza walka. A on odpowiada ”w muay thai pierwsza” (śmiech). No dobra spoko, kończymy rozmowę. Obserwuje go na instagramie, czasem coś tam pogadamy i tak dalej, więc wszystko spoko.  

Cały rozmowa z Pająkiem poniżej:

FAME MMA 8 – pełna karta walk

 1. Main event: Kacper “Blonsky” Błoński – Marcin Dubiel
 2. Co-main event: Marcin “El Testosteron” Najman – Kasjusz “Don Kasjo” Życiński
 3. Filip “Filipek” Marcinek – Michał “Sobota” Sobolewski
 4. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – Amadeusz “Ferrari” Roślik
 5. Paweł “Tybori” Tyburski – Gabriel “Arab” Al-Suwi
 6. Piotr “Szeli” Szeliga – Piotr “Bestia” Piechowiak
 7. Alan Kwieciński – Piotr Pająk
 8. Gamou Fall – Maciej “Szewcu” Szewczyk
 9. Zusje Astafiewa – Dagmara Szewczyk
 10. Mariusz “Hejter” Słoński – Patryk “Mortalcio” Baran
 11. Karolina “Way of Blonde” Brzuszczyńska – TBA

Zobacz także:

Jeden fake news może zrobić z sportowca potwora! Jak to oceniacie?

Maks Bratkowicz miał ostatnio problem. Spadła na niego krytyka za coś w czym nie brał nawet udziału…

Polski Ken w FAME MMA? Michał Przybyłowicz zgłasza gotowość!

To już przesada? Polski Ken zgłasza gotowość do walki. Michał Przybyłowicz chętnie zawalczy w FAME MMA