MMA PLNajnowszeFilmyCarl Weathers nie żyje. Aktor znany z serii „Rocky”

Carl Weathers nie żyje. Aktor znany z serii „Rocky”

W wieku 76 lat zmarł Carl Weathers. Aktor w swojej bogatej karierze wcielił się m.in. w rolę Apollo Creeda.

Carl Weathers nie żyje

Choć Carl Weathers wystąpił w wielu filmach, to po dziś dzień jego najsłynniejszą kreacją jest Apollo Creed z filmu pt. „Rocky”. Amerykanin był głównym przeciwnikiem tytułowego Rocky’ego Balboi, którego zagrał Sylvester Stallone.

„Rocky” odniósł światowy sukces i zapisał się na kartach kinematografii jako jeden z najlepszych dramatów sportowych. Muzykę, którą skomponował Bill Conti, zna chyba każdy. W 1977 roku film został nagrodzony trzema Oscarami w kategoriach: „Najlepszy film”, „Najlepszy reżyser” i „Najlepszy montaż”.

Aktor zaliczył epizod w „Predatorze”, użyczył swojego głosu w animacji „Toy Story”. Ostatnio mogliśmy oglądać go w znakomitym „Mandalorianie”, gdzie wcielił się w postać Greefa Kargi, za którą otrzymał nominację do nagrody Emmy.

ZOBACZ TAKŻE: Tyson Fury kontuzjowany. Walka z Usykiem odwołana!

Carl Weathers umarł we śnie 1 lutego 2024 roku. Nie podano przyczyn zgonu. Smutną informację przekazał menadżer aktora, Matt Luber.

Zostawił po sobie ślad i jest rozpoznawalny na całym świecie. Był kochanym bratem, ojcem, dziadkiem, partnerem i przyjacielem – napisał Luber

Carl Weathers miał 76 lat. Osierocił dwóch synów. Jego nazwisko już na stałe zapisało się w popkulturze. Na zawsze zapamiętamy go z Rocky’ego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis