MMA PLNajnowszeBoksTyson Fury kontuzjowany. Walka z Usykiem odwołana!

Tyson Fury kontuzjowany. Walka z Usykiem odwołana!

Hiobowe wieści. Tyson Fury doznał kontuzji podczas sparingu, wobec czego – przynajmniej na ten moment – nie dojdzie do walki Króla Cyganów z Ołeksandrem Usykiem.

Tyson Fury kontuzjowany
Foto: Getty Images

Miał być ring w ogniu, ale okazuje się, że ten ring nawet nie zapłonie. Grupa promotorska Queensberry Promotions, w której jest Tyson Fury, na swoich mediach społecznościowych poinformowała, iż planowany na 17 lutego pojedynek pomiędzy Brytyjczykiem a Ukraińcem nie odbędzie się we wspomnianym terminie.

Powód? Kontuzja Brytyjczyka, dokładnie rozcięcie nad prawym okiem. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, rozcięcie wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej. Obóz Fury’ego zapewnia, że zrobi wszystko, żeby doprowadzić do tej walki jak najszybciej.

Na ten moment milczy Turki Alalshikh, czyli człowiek odpowiedzialny za ostatnią galę w Rijadzie. Wieść niesie, że Ołeksandr Usyk będzie chciał teraz doprowadzić do walki z Filipem Hrgoviciem. Pytanie, czy Szejkowie wyrażą zgodę na coś takiego?

ZOBACZ TAKŻE: Szyszka o walce Khalidov-Adamek: Duże rękawice zmieniają cały obraz walki! Ludzie oczekują bitki!

Co więcej, na walkę Fury vs. Usyk możemy poczekać jeszcze kilka miesięcy… o ile do tego pojedynku rzeczywiście dojdzie. Za chwilę zacznie się ramadan i końca dobiegnie festiwal Riyadh Season, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis