MMA PLCage WarriorsCage Warriors 141: Michał Figlak wciąż niepokonany. Polak pokonał byłego mistrza

Cage Warriors 141: Michał Figlak wciąż niepokonany. Polak pokonał byłego mistrza

Michał Figlak (8-0) pokonał Agy’ego Sardariego (15-4) w pojedynku na gali Cage Warriors 141 w Londynie.

Cage Warriors 141 Michał Figlak

Figlak rozpoczął pojedynek od wysokich kopnięć. Potem po serii ciosów docisnął rywala do siatki. Sardari zdolał odwrócić jednak pozycję. Polak ponownie znalazł się w lepszej pozycji, ale potem przyjął mocne kolano na głowę. Sardari starał się sprowadzić pojedynek do parteru. Tam oglądaliśmy znakomite przetoczenia. Ostatecznie w lepszej pozycji znalazł się Figlak. Zawodnicy wrócili do stójki. Figlak popisał się ładnym haczeniem. “Mad Dog” starał się rozpuścić ręce, ale Holender dość mądrze się bronił.

Sardari szukał zejścia do nóg na początku drugiej rundy. Nie wyszło mu to jednak na dobre, gdyż Figlak znalazł się za jego plecami w okolicach siatki. Niepokonany zawodnik bardzo dobrze popracował w parterze i ułożył rywala na macie. Holender podniósł się, ale nadal był kontrolowany przez przeciwnika. Zawodnicy ponownie znaleźli się w stójce. Figlak wyprowadzał kolejne ciosy i zasypywał nimi byłego mistrza, choć ten również nie pozostawał bierny.

Pojedynek doszedł do ostatniej, trzeciej rundy. Presja wciąż należał do Polaka. Sardari z kontry jednak nadal był groźny. Figlak znakomicie obalił rywala, ale tym razem długo go nie utrzymał. W stójce nadal jednak przeważał. Pod siatką na głowę i tułów oponenta spadała cała lawina ciosów. Jedno z uderzeń były czempion wagi lekkiej naprawdę mocno odczuł. Sardari pozostał jednak w walce a potem trafił dobrymi prostymi. Samą końcówkę zaakcentował jednak Figlak popisując się latającym kolanem.

Wszyscy sędziowie punktowali identycznie – 30-27 dla Michała Figlaka.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot wraca do klatki UFC! Eliminator do walki o pas?

Niespełna miesiąc minął od najcenniejszego zwycięstwa w karierze Mateusza Gamrota, a my już poznaliśmy jego kolejnego rywala. Kolejnym przeciwnikiem w drodze po złoto będzie Irańczyk, Beneil Dariush.

Ekaterina Shakalova będzie bronić pasa w walce wieczoru FEN 41

Ekaterina Shakalova (7-1, 1 KO, 4 SUB) podejmie Suvi Salmimies (12-5-1, 1 N/C, 3 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 41: TAURON Fight Night Mrągowo, która 27 sierpnia odbędzie się w Amfiteatrze. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski FEN w kategorii koguciej, który należy do Ukrainki.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis