MMA PLNajnowszeROAD FCByły rywal Mateusza Gamrota przygotowuje się do walki o milion dolarów razem z legendą UFC

Były rywal Mateusza Gamrota przygotowuje się do walki o milion dolarów razem z legendą UFC

Mansour Barnaoui (17-4) to utytułowany zawodnik. Na koncie ma pasy mistrzowskie tak prestiżowych organizacji jak BAMMA czy M-1 Global. W 2016 roku stanął przed szansą zdobycia pasa również w Federacji KSW. Na KSW 35 jednogłośną decyzją sędziowską pokonał go Mateusz Gamrot (14-0, 1 N/C).

Mansour Barnaoui
Foto: Echosportu.pl

Wkrótce francuski zawodnik stanie przed szansą na dołożenie do kolekcji kolejnego tytułu. Oprócz prestiżu przyniesie on również wymiernie korzyści finansowe. W finale 16-osobowego turnieju organizacji ROAD FC stawką będzie bowiem milion dolarów.

Barnaoui do walki będzie przygotowywał się w Tristar Gym w Montrealu. Francuz od kilku lat odwiedza klub, w którym jednym z najważniejszych trenerów jest Firas Zahabi, a najbardziej znanym członkiem były wieloletni mistrz UFC Georges St. Pierre (26-2).

Kanadyjczyk zamieścił na Twitterze wpis, w którym życzy Barnaouiemu powodzenia w finale turnieju.

Mansour Barnaoui w drodze do finału pokonał trzech rywali. Każdego z nich poddawał duszeniem zza pleców. Francuz wygrywał kolejno z takimi zawodnikami jak: Chang Hyun Kim (18-11)Nandin-Erdene Munguntsooj (7-4) oraz Kota Shimoishi (21-6).

Rywalem 26-latka w walce finałowej będzie Shamil Zavurov (35-5-1) – dalszy kuzyn Khabiba Nurmagomedova (27-0) i podopieczny jego ojca Abdulmanapa. Dagestańczyk dla odmiany wszystkie pojedynki w trakcie turnieju wygrywał na pełnym dystansie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis