MMA PLBoks“Być może coś z głową nie zagrało?” – Jan Błachowicz komentuje ostatnią walkę Artura Szpilki

“Być może coś z głową nie zagrało?” – Jan Błachowicz komentuje ostatnią walkę Artura Szpilki

Foto: przegladsportowy.pl

Jan Błachowicz (26-8) i Artur Szpilka to byli sparingpartnerzy. Pięściarz swego czasu pomagał zawodnikowi UFC w przygotowaniach do swojej walki. Teraz, Błachowicz skomentował ostatnią walkę “Szpili”, w której kontrowersyjnie wygrał on z Sergiejem Radczenko.

Walka Polaka z Ukraińcem na gali KnockOut Boxing Night X w Łomży, obiła się szerokim echem, bowiem większość obserwatorów to Radczenkę widziała w roli zwycięzcy punktowego. Sędziowie jednak wskazali inaczej i to Szpilka mógł unieść ręce w geście zwycięstwa.

Do tej walki w rozmowie z TVP Sport odniósł się Jan Błachowicz:

“To była trudna walka. Kurczę, Artur wkłada w ten boks tyle pracy, tak się poświęca… Nie wiem, być może coś z głową nie zagrało? Mam nadzieję, że dojdzie do tego rewanżu i udowodni, że potrafi boksować. Ja w niego głęboko wierzę i liczę na to, że zamknie gęby wszystkim niedowiarkom nokautując Radczenkę. Sam sparowałem ze Szpilką i Izu Ugonohem. Po takim lekcjach stójkowych później mało kto może cię zaskoczyć w walce. Czuję, że te treningi dużo mi dały, co później było widać w moich pojedynkach. Jeżeli będzie taka możliwość, to będziemy dalej działać. Teraz tym lepiej, bo Artur zszedł z wagi i będzie mi łatwiej! Wtedy ważył grubo ponad sto kilogramów.”

Cała rozmowa TVP Sport z Janem Błachowiczem do sprawdzenia -> TUTAJ.