MMA PLBoksMirosław Okniński: Artur Szpilka powinien przejść do MMA, boks się robi śmieszny

Mirosław Okniński: Artur Szpilka powinien przejść do MMA, boks się robi śmieszny

Trener Akademii Sportów Walki Wilanów – Mirosław Okniński w rozmowie z MMAnews.pl przedstawił swój punkt widzenia na dalszą karierę pięściarza Artura Szpilki. Po swojej ostatniej kontrowersyjnej walce w Łomży, Okniński widzi Szpilkę w MMA.

Przypominamy – „Szpila” mierzył się z Ukraińcem Sergieiem Radczenko w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night X w Łomży, gdzie na pełnym dystansie sędziowie przyznali mu zwycięstwo. Decyzja ta jednak okazała się skandaliczna i obiła się szerokim echem w środowisku sportów walki:

Mówi się, że to koniec wielkich aspiracji Szpilki w światowym boksie, a trener Okniński dodatkowo nazywa tę dyscyplinę coraz bardziej śmieszna i radzi bokserowi przejście do MMA i podjęcie rękawic w walce z konkretnym przeciwnikiem:

“Przejście do tej lżejszej kategorii spowodowało, że Artur stracił swoje atuty, a nie zyskał nowych. Tak myślę, że Szpilka powinien skończyć z boksem, wejść w MMA bo tu są większe możliwości a ten boks się robi śmieszny, jeżeli wygrywa się przegrane walki. Ja go widzę bardziej w MMA tym bardziej, że chciałbym walki w Krakowie Sarara kontra Szpilka i na to liczę. Cały Kraków przychodzi, pełna hala sprzedana w jeden dzień!”