MMA PLBellatorBellator 281: Logan Storley zdominował zapaśniczo Michaela Page’a i zdobył pas tymczasowy [WIDEO]

Bellator 281: Logan Storley zdominował zapaśniczo Michaela Page’a i zdobył pas tymczasowy [WIDEO]

Logan Storley (14-1) pokonał na punkty Michaela Page’a (20-2) w walce wieczoru gali Bellator 281, której stawką był tymczasowy pas wagi półśredniej.

Bellator 281 Logan Storley

Page ustawił się w charakterystycznej dla siebie bocznej pozycji. Udało mu się mocno trafić, ale Storley zareagował na to akcją zapaśniczą. Amerykanin trzymał rywala i starał się go ustabilizować. “Storm” zapiął klamrę i kontrolował walczącego przed rodzimą publicznością przeciwnika. Robił to już do końca rundy.

MVP czarował publiczność przy okazji punktując oponenta kolejnymi prostymi. W okolicach połowy rundy Brytyjczyk w końcu popełnił błąd i dał się złapać Storleyowi. Amerykanin ściągnął go do parteru. Storley próbował odciągnąć Anglika na środek, ale “Venom” umiejętnie trzymał się blisko siatki. W końcówce Amerykanin popracował jeszcze nieco ciosami.

Podrażniony niepowodzeniami w poprzednich rundach Page ruszał do kolejnych ataków na początku trzeciej odsłony pojedynku. Storley wykorzystał jedna z niecelnych akcji i po raz kolejny zaliczył skuteczne obalenie. Dzięki długiej kontroli zapisał on kolejną rundę na swoją korzyść.

Page popisywał się niezwykle efektownymi akcjami. Anglik w stójce wyglądał znakomicie i kilkajego ciosów z pewnością zrobiło wrażenie na rywalu. Storley i w tej rundzie zaliczył obalenie, ale tym razem zrobił stosunkowo późno.

Ostatnią rundę “Venom” zaczął od latającego kolana i okazał się to błąd. Storley wykorzystał to bowiem sprowadzając walkę do parteru. Amerykanin starał się zajść za plecy przeciwnika. Kolanem obijał też udo Brytyjczyka. Page wstał, ale dalej był trzymany przez oponenta. Storley efektownie wyniósł go i obalił. Tym razem “Storm” zdołał też przenieść walkę na środek klatki. Dzięki swojemu kunsztowi zapaśniczemu nie utracił on kontroli już do końca walki.

Wydawało się, że decyzja sędziów może być tylko jedna, ale nie do końca tak było. Storley wygrał, ale tylko niejednogłośnie- 48-47, 47-48, 49-46. Amerykanin odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i zdobył tymczasowy pas wagi półśredniej.

Gdy sytuacja na to pozwoli dojdzie do unifikacyjnej walki z Yaroslavem Amosovem (Ukrainiec broni aktualnie swojej ojczyzny w wojnie z Federacją Rosyjską – przyp. red.). W przeszłości zawodnicy ci spotkali się już i Amosov zwyciężył niejednogłośną decyzją.

Zobacz także:

Bellator 281 – wyniki

Już dziś wieczorem w Londynie odbędzie się gala Bellator 281. Wydarzenie zwieńczy walka mistrowska, debiut w nowej organizacji zaliczy też Polak.

Odkrycie 2021 roku wraca do klatki na KSW 70! Piwowarczyk spotka się z Leśką

Odkrycie 2021 roku w polskim MMA, niepokonany Damian Piwowarczyk (5-0, 1 KO, 3 Sub) po raz kolejny zaprezentuje swój nietuzinkowy styl walki podczas KSW 70 w Łodzi. Trzeci zawodnik rankingu wagi półciężkiej zmierzy się 28 maja w Atlas Arenie z debiutującym Bartoszem Leśką (11-2-2, 2 KO, 6 Sub). Starcie odbędzie się w limicie kategorii półciężkie

Kursy Superbet na walkę Błachowicz vs. Rakić. Promocja dla nowych graczy

Już w najbliższy weekend w Las Vegas czeka nas gala UFC on ESPN 36 z Janem Błachowiczem w walce wieczoru. Nasz partner, firma bukmacherska Superbet, przygotował bogatą ofertę kursów na to wydarzenie oraz specjalną promocję dla nowych graczy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis