Bellator 216: Mirko „Cro Cop” Filipović wypunktowuje Nelsona na pełnym dystansie [WIDEO]

Foto: Caposa
Foto: Caposa

W pojedynku weteranów na gali Bellator 216 44-letni Mirko Filipović (38-11-2, 1 N/C) pokonał na pełnym dystansie 42-letniego Roya Nelsona (23-17).

Na początku walki Nelson ustawił się w środku klatki i w charakterystyczny dla siebie sposób próbował ustawić celownik i trafić prawą ręką. Później do ataku ruszył „Cro Cop”. Przycisnął rywala do siatki, jednak ten odwrócił pozycję. Chorwat ponownie zdołał znaleźć się w lepszej pozycji. Pod siatką trafił Amerykanina mocnym podbródkowym, tamten zaś odpowiadał kolanami. Walka wróciła na środek. Szybko jednak ponownie wróciła do klinczu. Po rozerwaniu Filipović trafił mocnym kopnięciem na korpus. Nelson ponownie dążył do zwarcia pod koniec rundy.

W kolejnej rundzie Nelson ponownie próbował klinczu. „Cro Cop” jednak ponownie go odwrócił i zadał Amerykaninowi kilka mocnych uderzeń pod siatką – łokciami i kolanami. Na środku klatki Chorwat coraz częściej kopał. Kolejna próba inicjacji klinczu skończyła się dla Nelsona niekorzystnie. Po jeszcze kolejnej Filipović złapał główę rywala do gilotyny. Odpuścił jednak tę technikę. Nelson próbował krótki ciosów w zwarciu sam jednak przyjmował silne uderzenia, w tym m.in. high kick.

W trzecim i jednocześnie ostatnim starciu Nelson szukał nadal trafienia swoim potężnym prawym. Wciąż podejmował także prób klinczu, które były jednak dobrze bronione przez Chorwata. Na minutę przed końcem „Big Country” zdołał jednak w końcu obalić rywala. Tam jednak Filipović dobrze sklejał do Amerykanina nie pozwalając zadawać mu ciosów.

O wyniku pojedynku rozstrzygali sędziowie. Ci jednogłośnie uznali, że lepszy okazał się Mirko Filipović, punktując dla niego odpowiednio – 30-27, 29-28, 29-28.

Pojedynek ten był rewanżem za walkę z 2011 roku. Na UFC 137 przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie zwyciężył Roy Nelson.  Oznacza to więc, że „Cro Cop” udanie zrewanżował się za poniesioną wcześniej porażkę. Było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo Chorwata