MMA PLBellatorBellator 216: Michael Page wciąż niepokonany. “MVP” pokonał Daleya na pełnym dystansie [WIDEO]

Bellator 216: Michael Page wciąż niepokonany. “MVP” pokonał Daleya na pełnym dystansie [WIDEO]

Michael Page (14-0) po ciężkim pojedynku pokonał na pełnym dystansie Paula Daleya (40-17-2) w ćwierćfinale Grand Prix wagi półśredniej na gali Belaltor 216.

Dysponujący znacznie lepszymi warunkami fizycznymi Page zajął środek klatki. Jego rywal zaś krążył po obwodzie wokół niego. Przez dłuższy okres pojedynek wyglądał właśnie w ten sposób. “MVP” trafił kopnięciem na korpus, później zaś Daley nadal.. krążył.Page próbował zamykać rodaka na siatce. Pod koniec rundy wystrzelił jeszcze z latającym kolanem, jednak nie było ono celne.

Choć Page nieźle zaczął to w kolejnej rundzie Daley radził sobie już dużo lepiej. Zdołał kontrolować rywala w klinczu i parterze. Na macie “Semtex” obijał swojego rywala krótkimi ciosami. Pod koniec rundy na rozerwaniu trafił też mocnym lewym sierpowym.

W trzecim starciu Daley  zajął środek klatki a w końcu dopadł pod siatką rywala. Po fragmencie walki w klinczu zdołał też go obalić. Tam podnosił pozycję i obijał Page’a.

Page zaczął czwartą rundę od efektownego frontalnego kopnięcia. Daley szybko jednak zneutralizował jego poczynania i ponownie sprowadził walkę do parteru. Przez dłuższy fragment rundy kontrolował przeciwnika. W końcu walka wróciła do stójki. Tam “MVP” trafił mocnym latającym kolanem. Zdołał też przewrócić przeciwnika. W parterze kilkukrotnie potrafił jeszcze trafić Daleya.

W ostatniej rundzie Page próbował już na początku obalenia, jednak sam dał się sprowadzić. Daley kontrolował walkę na macie. W końcu rywal zdołał wstać. Page zdołał odwrócić sytuację i zajść za plecy przeciwnika. Szukał poddania nie przestając jednocześnie rozbijać rywala. Sporo mocnych łokci spadło na głowę Daleya. Pod koniec rundy “Semtex” zdołał wrócić do stójki. Popełnił jednak błąd i ponownie znalazł się na plecach.

O wyniku decydowali sędziowie. Byli oni jednogłośni. Wszyscy w stosunku 48-47 przyznali zwycięstwo Michaelowi Page’owi. “MVP” odniósł już dziesiąte zwycięstwo pod banderą Bellatora.

Pojedynek ten był także ćwierćfinałem Grand Prix wagi półśredniej Bellatora. W półfinale na zwycięzcę czeka już były mistrz – Brazylijczyk Douglas Lima (30-7).