Bellator 212: Michael Chandler dominuje Brenta Primusa i odzyskuje pas [WIDEO]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Michael Chandler (19-4) zdominował Brenta Primusa (8-1) w walce wieczoru gali Bellator 212 w Honolulu na Hawajach i odzyskał utracony wcześniej pas kategorii lekkiej.

Chndler od początku walki zajął środek klatki. Primus natomiast umiejętnie korzystał z kopnięć.  Chandler przedarł się przez defensywę rywala i po jednym z ciosów mistrz zaliczył nokdaun. Pretendent wciąż atakował i zdołał sprowadzić walkę do parteru, gdzie atakował mocnymi łokciami. Pod koniec rundy na głowę mistrza spadło jeszcze kilka naprawdę mocnych ciosów.

W kolejnej rundzie Chandler ponownie zamykał pod siatką rywala.  Podczas jednej z szarż dał się jednak trafić w kontrze i tym razem to on zaliczył nokdaun. Primus wpiął się za jego plecami i próbował poddać duszeniem. Chandler zdołał się jednak obrócić i zająć dominującą pozycję. Tam konsekwentnie rozbijał mistrza raz po raz podnosząc pozycję.

W kolejnej rundzie oglądaliśmy interesującą wymianę. W końcu po obalenie ruszył Chandler. Na minutę przed końcem rundy mistrz niemal wstał jednak ponownie został skontrolowany przez pretendenta. Choć Primus dobrze bronił się w gardzie jednak został zdominowany w tej rundzie.

W kolejnej rundzie po krótkiej wymianie Chandler postanowił unikać zagrożenia w stójce i ponownie przeniósł walkę do parteru. Primus sklejał się do rywala uniemożliwiając mu w większości ataki.  Chandelr tylko od czasu do czasu spuszczał na głowę rywala pojedyncze ciosy. Pretendent zaliczył kolejna rundę, która z pewnością została zapisana na jego konto.

Po kilkudziesięciu sekundach w rundzie piątej walka  po raz kolejny znalazła się w parterze. Primus zdawał sobie sprawę, że przegrywa na kartach punktowych, dlatego też próbował „wyczarować” jakieś poddanie. Kontrola wciąż jednak należała do Chandlera. Na 40 sekund przed końcem rundy walka na moment trafiła do stójki. Chandler natychmiast przeniósł ją jednak do najkorzystniejszej dla siebie płaszczyzny. Sytuacja powtórzyła się jeszcze raz pod sam koniec walki.

O wyniku walki mistrzowskiej musieli decydować sędziowie. Wszyscy punktowali walkę tak samo, przyznając każdą z rund pretendentowi. Michael Chandler po raz trzeci w karierze został mistrzem wagi lekkiej Bellatora. Przy okazji zawodnik ten zrewanżował się za porażkę jaką poniósł w czerwcu 2017 roku na Bellator NYC. Chandler doznał wtedy kontuzji i Primus został mistrzem po tym, gdy nie był on w stanie kontynuować pojedynku.