Bellator 208: Fedor Emelianenko kończy Chaela Sonnena w pierwszej rundzie i awansuje do finału Grand Prix wagi ciężkiej [WIDEO]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Fedor Emelianenko (38-5, 1 N/C) pokonał  Chaela Sonnena (30-16-1) w walce wieczoru gali Bellator 208.

Już w pierwszych sekundach Sonnen został trafiony przez Fedora i zapoznał się z deskami. Później w świetny sposób skontrowal akcję rywala i znalazł się z góry w parterze. Sam jednak postanowił wstać. Często rzucał swoim rywalem. Sonnen poszedł jednak po obalenie za jedną nogę. Odniósł mały sukces, jednak oddał jednak korzystna pozycję w parterze i to Fedor znalazł się z góry. Emelianenko znowu wrócił na nogi, jednak był już mocno zmęczony. Sonnen złapał klamrę i sprowadził walkę do parteru. „Ostatni Car” po chwili sam znalazł się z góry po błędzie ze strony Amerykanina. Fedor wstał i rzucił rywalem o matę. Zaczął zasypywać go gradem ciosów. Po kilkunastu kolejnych ciosach, na które Sonnen nie odpowiadał sędzia przerwał walkę.

Tym samym „Ostatni Car” awansował do finału Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora. Zmierzy się tam z Ryanem Baderem (26-5), który wczoraj rozprawił się z Mattem Mitrione (13-6). Finał ten zaplanowany jest na 26 stycznia przyszłego roku. Odbędzie się on w Inglewood w obszarze metropolitarnym Los Angeles.