MMA PLArchiwumKowalkiewiczBelbita z wielkim szacunkiem o Kowalkiewicz: Zaszczyt z nią walczyć! Zawsze ją podziwiałam!

Belbita z wielkim szacunkiem o Kowalkiewicz: Zaszczyt z nią walczyć! Zawsze ją podziwiałam!

Karolina Kowalkiewicz (15-7) już z soboty na niedzielę stoczy kolejny pojedynek w największej organizacji na świecie. Polka wystąpi na gali UFC Fight Night w Las Vegas, gdzie zmierzy się z Dianą Belbitą (15-7). Co ciekawe Kowalkiewicz to była mistrzyni KSW, a reprezentantka Rumunii w przeszłości również walczyła o tytuł polskiej organizacji. Belbita z wielkim szacunkiem wypowiada się o swojej najbliższej rywalce.

Kowalkiewicz

W main evencie zobaczymy ciekawy pojedynek w kategorii lekkiej. Grant Dawson (20-1-1) jest coraz bliżej wielkich walk w swojej kategorii wagowej. Tym razem Amerykanin niepokonany w UFC skrzyżuje rękawice z Bobby Greenem (30-14-1).

Kowalkiewicz na odpowiednie tory wróciła w czerwcu 2022 roku, gdy pod koniec drugiej odsłony poddała Felice Herrig. Następnie w listopadzie było pewne zwycięstwo na punkty z Silvianą Gomez Juarez. Ostatni pojedynek Kowalkiewicz odnotowała w maju tego roku na gali UFC Fight Night w Las Vegas. 37-latka jednogłośną decyzją sędziów pokonała Vanessę Demopoulos. 

Belbita z wielkim szacunkiem o Kowalkiewicz!

Diana Belbita (15-7) w rozmowie z Polsat Sport wypowiedziała się o sobotniej walce z Karoliną Kowalkiewicz (15-7). Rumunka z wielkim szacunkiem wypowiedziała się o naszej reprezentantce. Belbita zapewnia, że zawsze podziwiała Kowalkiewicz.

Dla mnie ta walka wiele znaczy. Zawsze ją uwielbiałam i podziwiałam, a teraz się z nią zmierzę. To może być dziwne przeżycie, ale jednocześnie jestem szczęśliwa (…) Wydaje mi się, że nie ma jednej najmocniejszej broni. Jest kompletną zawodniczką. Będę musiała z nią rywalizować w stójce, zapasach oraz parterze. Cieszę się, bo teraz jestem na to gotowa. Na to, że Karolina skróci dystans, zbliży się i trochę się poprzytulamy. Dla mnie to zaszczyt z nią walczyć.

Walki Kowalkiewicz-Belbita możemy spodziewać się z soboty na niedzielę o godzinie 00:30.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis